Справа № 3-298/09
П О С Т А Н О В А
Іменем України
21 січня 2009 року.
Суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Чирський Г.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Новокаховського МВ УМВС України Херсонської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженку м. Нова Каховка, громадянку України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючу в АДРЕСА_1 ,
за ст. 204 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
20.01.2009 року у відношенні ОСОБА_1 в приміщенні ГІРФО Новокаховського МВ УМВС України в Херсонській області складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст.. 204 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 порушила встановлений порядок працевлаштування іноземної громадянки та надала їй житло, а саме: громадянка Росії ОСОБА_2 займається торгівлею на Новокаховському ринку без оформленні відповідних документів.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала та пояснила, що до неї в гості приїхала сестра громадянка Росії ОСОБА_2 та в зв’язку з тим, що у неї захворіла дитина, про що є відповідні довідки з лікарняної установи, ОСОБА_2 на її прохання кілька днів здійснювала торгівлю без наміру постійного працевлаштування. На даний час сестра повернулася до дому в Росію.
Згідно ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.
Судом встановлено, що громадянка Росії ОСОБА_2 приїхала в гості та проживала на Україні не в зв’язку з обставинами вказаними в протоколі, а як родичка. Також в ході розгляду справи не встановлено, яким чином ОСОБА_1 сприяла громадянки Росії в ухиленні від виїзду з України, оскільки, як встановлено ОСОБА_2 виїхала за межі України після закінчення реєстрації, тобто відсутня об’єктивна та суб’єктивна сторона правопорушення.
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративна справа відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247 п.1 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 204 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурор.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.
При оскарженні або опротестуванні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги або протесту без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 307 КУпАП, якою передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови — не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Постанова про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконується державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного провапорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави.
Суддя Г.М.Чирський