Судове рішення #4189029

Справа № 2-20/2009



У Х В А Л А


24.02.2009 року                                                                                         смт. Верхній Рогачик


Суддя Верхньорогачицького районного суду Херсонської області

ФЕДОРЯКА О.Г., розглянувши матеріали цивільної справи № 2-20/2009 за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання права на Ѕ частку в порядку спадкування,


В С Т А Н О В И В:


09.02.2009 року до Верхньорогачицького районного суду Херсонської області надійшла позовна заява ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання права на Ѕ частку в порядку спадкування.

В порядку підготовки справи до судового розгляду суддя виявив суттєві порушення вимог Цивільного процесуального законодавства України, а саме:

Згідно вимог ст. 119 ч. 2 п. 4 ЦПК України  - в позовній заяві повинно бути зазначено: ціна позову щодо вимог майнового характеру, але в порушення даної статті позивачем не вказана ціна спадкового майна, тобто не зазначено ціну позову. Крім того, згідно Декрету Кабінету Міністрів України “ Про державне мито” від 21.01.1993 року за подання до суду позовної заяви з вимогами майнового характеру позивачем сплачується судовий збір в сумі 1%  від ціни позову, але не менше 51 гривні і не більше 1700 гривень. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року “ Про затвердження порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів”  сума витрат по справі позовного провадження з розгляду спору майнового характеру складає 30 гривень, вищевказані вимоги не були дотриманні позивачем.

Крім того, в порушення ст. 119 ч.2 п. 6 ЦПК України -  позивачем не зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування, а саме: позивачем не надані докази про наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини,  не вказано перелік осіб, які мають право на спадкування за законом, про наявність або відсутність осіб, які мають право на обов'язкову частку в спадщині, у матеріалах справи   відсутня обґрунтована постанова нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Згідно ст. 121 ч. 1 Цивільного Процесуального кодексу України, суддя встановивши, що при подачі позовної заяви позивачем порушено вимог ст. 119 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.

Позивач   ОСОБА_1  до вказано строку, а саме: до 23.02.2009 року     включно не усунула зазначені недоліки в ухвалі суду від 11.02.2009 року, тому згідно вимог ст. 121 ч.2 Цивільного процесуального кодексу України – заява вважається неподаною та повертається позивачеві.

Суддя вважає за необхідне роз’яснити позивачеві вимоги ст. 121 ч.5 Цивільного

процесуального кодексу України, що повернення позовної заяви не перешкоджає

повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали

підставою для повернення заяви.

Керуючись ст.ст.119 - 121  Цивільного процесуального кодексу  України суддя,


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про визнання права на Ѕ частку в порядку спадкування,  вважати неподаною та повернути позивачеві.

Роз’яснити позивачеві вимоги ст. 121 ч.5 Цивільного процесуального кодексу України, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання заяви протягом п’яти днів з дня

проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання

заяви про апеляційне оскарження, через Верхньорогачицький районний суд  Херсонської

області.


            Суддя

Верхньорогачицького районного

   суду Херсонської області:            підпис                          О.Г.Федоряка

                                      Копія ухвали вірна.

                 

Суддя

Верхньорогачицького районного

   суду Херсонської області:                                        О.Г.Федоряка



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація