Справа № 2a-9/2007 p. ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2007 року м. Полтава
Полтавський районний суд м. Полтави в складі:
судді Шелудякова Л.В.
при секретарі Горошинській Г.С.
за участю представника позивача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського райсуду м.Полтави адміністративний позов Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області до громадянина Грузії ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про примусове видворення останнього за межі України посилаючись на те, що він прибув в Україну в лютому 2005 року до знайомих, з березня 2005 року співмешкає з громадянкою України ОСОБА_2 в АДРЕСА_1. В ході перевірки документів у ОСОБА_1 було встановлено, що він має довідку НОМЕР_1 видану Консульською службою Посольства Грузії в Україні 04.12.2006 року терміном дії до 20.04.2007 року, у зв'язку з втратою паспорта, без відповідного продовження терміну перебування в Україні, ніде не працює, близьких родичів громадян України не має, кошти для виїзду на Батьківщину відсутні.
Зазначено, що під час перебування в України ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності 24.04.2006 року - за ч. 1 ст. 203 КУпАП, 06.12.2006 року - за ч. 1 ст. 203 КУпАП, 03.01.2007 року - за ст. 185 КУпАП, 08.01.2007 року - за ч.І ст. 44 КУпАП, а 8 січня 2007 року до Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області надійшла заява громадянки України ОСОБА_2, яка просить негайно вирішити питання депортації громадянина Грузії ОСОБА_1, так як він вживає наркотичні засоби, веде себе неадекватно, погрожує їй фізичною розправою.
Рішенням Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області від 10.01.2007 року відповідача визнано нелегальним мігрантом, заборонено подальший в'їзд в Україну терміном на 5 років та зобов'язано виїхати за межі держави. Прийняття даного рішення мотивовано незаконним перебуванням відповідача на території України, відсутністю підстав для подальшого перебування в країні, а також необхідністю захисту прав і законних інтересів громадянки України ОСОБА_2
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_3 позов підтримала і просила суд винести рішення про видворення відповідача за межі України в примусовому порядку.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, згоден виїхати за межі України, але не має на це коштів.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши сторін, а також давши оцінку зібраним по справі і добутим в судовому засіданні доказам приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що під час перебування на території України ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності двічі 25.04.2006 року - за ч.І ст. 203 КУпАП (а.с. 14) та 09.01.2007 року - за ч.І ст. 44 КУпАП (а.с. 18). Сьомого грудня 2006 року Полтавським районним судом ОСОБА_1 звільнено від адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 203 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП (а.с. 16), а 4 січня 2007 року тим же судом провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП відносно ОСОБА_1- закрито (а.с. 17).
2
Відповідно до постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, за вчинення правопорушень на ОСОБА_1 були накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафів, які ним сплачені (а.с. 15,19)
Згідно рішення Полтавського РВ УМВС України в Полтавській області від 10.01.2007 року ОСОБА_1 визнано нелегальним мігрантом та заборонено в'їзд в Україну терміном на 5 років. Після прийняття даного рішення ОСОБА_1 ухиляється від виїзду на свою Батьківщину, і тому Полтавський РВ УМВС України в області звернувся до суду з позовом (а.с.3,4).
Згідно ч.5 ст. З 2 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" постанова про примусове видворення з України іноземця або особу без громадянства приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
В даний час ОСОБА_1 та території України перебуває незаконно, ніде не працює, коштів не має. Громадянка України ОСОБА_2, з якою ОСОБА_1 співмешкає, звернулась до органів міліції з заявою з проханням видворити ОСОБА_1 за межі України в зв'язку з тим, що останній ображає її, вчиняє бійки (а.с.7-9). По закінченню терміну дії реєстрації, вищевказаний іноземець з питання щодо продовження терміну перебування в України до органів внутрішніх справ не звертався, за межі України не виїхав (а.с.5).
Враховуючи зазначене, суд приходе до висновку, що є підстави вважати, що ОСОБА_1 буде ухилятися від виїзду з України.
На підставі викладеного та керуючись ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", ст.ст.17,161-163,256 КАС України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Видворити за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в примусовому порядку.
Постанова про видворення ОСОБА_1 за межі України підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський райсуд Полтавської області шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та послідуючого подання протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя: (підпис) ВІРНО: