24.03.2015
Справа № 431/919/15-ц
Провадження № 2/431/683/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 березня 2015 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:
Головуючого судді: Ткач О.В.,
При секретарі: Кустовій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старобільської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач в обґрунтування позову вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1.
Позивач у встановлений законом строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не зміг оформити право власності в порядку спадкоємства за законом, оскільки не збереглися оригінали документів, що підтверджують право власності на майно спадкодавця. Оскільки інших спадкоємців, крім позивача немає, він є спадкоємцем за законом першої черги, прийняв всі заходи щодо визнання його спадкоємцем на спадкове майно, просить визнати за ним право власності на спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1, що відкрилась після смерті його матері ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в котрій просить розглянути справу в його відсутність, позов підтримує ( а.с. 19).
Представник відповідача - Старобільської міської ради в судове засідання не з'явився, надав листа, в якому просить розглянути справу в його відсутність, позов визнає (а.с. 21).
Суд, з'ясував позицію сторін, дослідив матеріали справи та вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню за слідуючих підстав:
За ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, чоловік, дружина, батьки.
За ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадок, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України не заявив про відмову від нього.
За ст. 1269 ЦК України спадкоємець який бажає прийняти спадщину, має право подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
За ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо це прямо випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
За свідоцтвом про смерть ( а.с.4) ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року;
Із свідоцтва про народження ( а.с.6) матір'ю ОСОБА_1 є ОСОБА_2.
Згідно до витягу із спадкового реєстру (а.с.14) відкрита спадкова справа після смерті ОСОБА_2 за заявою її сина ОСОБА_1.
За домовою книгою (а.с. 9-13) вбачається, що в будинку за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрована ОСОБА_3 з 23.11.1967 року.
З довідки міського голови Старобільської міської ради (а.с. 20) вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
За техпаспортом (а.с. 11-13) будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2.
Суд вважає доведеним, що позивач є спадкоємцем за законом першої черги після смерті його матері ОСОБА_2, прийняв заходи щодо реалізації свого спадкового права у встановлений законом строк, фактично володів спадковим майном, інших спадкоємців немає, тому суд не вбачає перешкод щодо визнання за ОСОБА_1 права власності на спадкове майно у вигляді квартири № 2 у будинку № 49, про вул. Старотаганрозька в м. Старобільську, Луганської області.
Керуючись ст. 15, 30, 60, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 1261, 1268, 1269 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1) право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд Луганської області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя: Ткач О.В.