Справа № 204/2523/15-ц
Провадження № 2/204/1459/15
у х в а л а
22 квітня 2015 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Черкез Д.Л., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» в особі відділення «Трипільське», ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання договору іпотеки недійсним, скасування обтяжень майна, припинення права на майно, встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на майно,-
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2015 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» в особі відділення «Трипільське», ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання договору іпотеки недійсним, скасування обтяжень майна, припинення права на майно, встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на майно.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
З наданої суду квитанції від 17.04.2015р. вбачається, що судовий збір сплачено у розмірі 3 654,00 грн. на рахунок Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська. Згідно ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи. Для звернення до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська з позовною заявою позивачу необхідно сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі на розрахунковий рахунок Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем одночасно з майновими вимогами заявлені вимоги немайнового характеру, а саме, вимога встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Однак судовий збір сплачений лише за майновою вимогою.
Відповідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно Закону України «Про судовий збір» останній сплачується за подання позовної заяви немайнового характеру у розмірі 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно, розмір судового збору на момент звернення позивача до суду становить 243,60 грн.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин, суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме, сплати судового збору на розрахунковий рахунок суду за місцем розгляду справи, та сплати судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, із наданням суду документів, що підтверджують сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, суд, –
У х в а л и В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» в особі відділення «Трипільське», ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, Жовтневий відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання договору іпотеки недійсним, скасування обтяжень майна, припинення права на майно, встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності на майно - залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку не усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Л. Черкез