Судове рішення #41874403

Справа № 353/856/14-а

Провадження № 6-а/353/1/15

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


22 квітня 2015 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись із заявою представника позивачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації щодо невиконанню судового рішення, та накладення штрафу на керівника колегіального органу Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації за невиконання судового рішення,-


в с т а н о в и в:


Представник позивачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2 в порядку ст. 267 КАС України звернувся в суд з вищенаведеною заявою, в якій просив: визнати неправомірними дії Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА щодо невиконанню постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2014 року по справі № 876/8212/14, якою Постанову Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 05.08.2014 року по справі № 353/856/14-а скасовано та прийнято нову постанову про задоволення позову; накласти штраф на керівника колегіального органу Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА за невиконання судового рішення; винести окрему ухвалу для притягнення до відповідальності винних осіб за порушення норм ч. 3 ст. 22 Конституції України, ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та невиконання судового рішення.

Ознайомившись з поданою заявою представника позивачки та матеріалами доданими до неї, вважаю, що заяву слід повернути з таких підстав.

Відповідно до ч. 9 ст. 267 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

У такій заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

5) номер адміністративної справи;

6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;

7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред’явлення його до виконання;

8) інформація про хід виконавчого провадження;

9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;

10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачу не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.

Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

Подана заява представника позивачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2 не відповідає вимогам ч. 9 ст. 267 КАС України: як в самій заяві, так і в матеріалах доданих до неї, відсутня інформація про: наявність або відсутність відкритого касаційного провадження; про день отримання виконавчого листа та пред’явлення його до виконання, а також про хід виконавчого провадження.

Крім того, заявником на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, не зазначено та не подано суду доказів, про які йому відомо і які можуть бути використані судом, та не зазначено, коли ОСОБА_1 дізналась про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, що унеможливлює суд визначити вчасність подання такої заяви.

Також до заяви не додано доказів надіслання її копії рекомендованим поштовим відправленням з повідомлення про вручення відповідачу, оскільки до матеріалів додано ксерокопію чеку, з якого неможливо розібрати хто, коли та який саме документ направляв поштою, повідомлення про вручення листа адресату в матеріалах даної заяви відсутнє.

В поданій заяві представник ОСОБА_1 – ОСОБА_2 зазначив, що Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 05.08.2014 року по справі № 353/856/14-а в задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА про визнання дій Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА по не виплаті згідно ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку неправомірними; зобов’язання Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 недоплачених коштів на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виходячи із розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років із 17.01.2014 року у розмірі 1032,0 грн. згідно ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» із врахуванням проведених виплат відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2014 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Постанову Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 05 серпня 2014 року у справі № 353/856/14-а скасовано та прийнято нову постанову, якою вимоги позивачки задоволено.

Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА та зобов’язано Управління соціального захисту населення Тлумацької РДА здійснити нарахування та виплату позивачці ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 17.01.2014 року у розмірі, що дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років відповідно до ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Згідно ч. 1 ст. 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Вищенаведеною постановою Львівський апеляційний адміністративний суд не зобов’язував суб’єкта владних повноважень подати у встановлений строк подати суду звіт про виконання постанови суду.

Крім цього, відповідно до абз. 5 ч. 9 ст. 267 КАС України заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дня її підписання. У разі якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім’я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Дана заява подана в інтересах ОСОБА_1 її представником ОСОБА_2 та ним же підписана. Проте, в порушення ч. 1 ст. 58 КАС України, до матеріалів справи не додано оригінал

довіреності або засвідчену підписом судді її копії, а міститься лише ксерокопія вказаної довіреності.

Відповідно до абз. 8 ч. 9 ст. 267 КАС України, у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам, вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.

Оскільки заява не відповідає вимогам передбаченим адміністративного судочинства, тому вона підлягає поверненню заявнику.

На підставі наведеного, керуючись ст. 267 КАС України, -


У Х В А Л И В :


Заяву представника позивачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації, щодо невиконанню судового рішення, та накладення штрафу на керівника колегіального органу Управління соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації за невиконання судового рішення, повернути представнику позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з часу отримання її копії, через Тлумацький районний суд.


Суддя Луковкіна У.Ю.
















































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація