.
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 206/1981/15-к
21.04.2015 року Провадження № 1-в/206/212/15
Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Грицаюк Н.М.
при секретарі: Пирогові М.І.
за участю прокурора: представника ІВЦ (133) засудженогоКалініна В.М. Пахаря О.Г. ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпропетровська клопотання ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Новоселівки, Широківського району, Дніпропетровська область, громадянина України, маючого середньою освітою, проживав за адресою: АДРЕСА_1, про умовно-дострокове звільнення,
В С Т А Н О В И В:
17 квітня 2014 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровськ надійшло клопотання ОСОБА_6 про умовно дострокове звільнення, яке обґрунтовано ти, що вироком Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 12.09.2011 року ОСОБА_6. засуджений за ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 186, ч.1 ст. 70, ст. 70Кримінального кодексу України до 4 років 8 місяців позбавлення волі. Згідно ухвали Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 24.01.2014 року не відбутий строк позбавлення волі замінено на обмеження волі, на підставі ст 82 Кримінального кодексу України.
Засуджений ОСОБА_6. в судовому засіданні підтримав клопотання.
Адміністрація Ігренського ВЦ УДПтСУ в Дніпропетровській в судовому засіданні підтримали клопотання, просили задовольнити.
Прокурор у судовому засіданні висловив думку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Розглянувши клопотання, особову справу засудженого ОСОБА_6, заслухавши представника установи та прокурора, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
В силу ст. 81 Кримінального кодексу України, особам, які відбувають покарання, у тому числі у виді обмеження волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною працею та зразковою поведінкою довів своє виправлення. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим: не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості, а також за необережний тяжкий злочин; не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі; не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.04.2002 року № 2 "Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м'яким" умовно дострокове звільнення від відбування покарання можливє лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. Умовно-достроковому звільненню підлягають ті засуджені, які протягом всього, а не певного періоду часу, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довели своє виправлення і для цього дані беруться в їх сукупності.
Як вбачається з ч. 2 ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.
Згідно матеріалів особової справи засуджений ОСОБА_6. відбув більш 1/2 строку призначеного покарання, за час відбування покарання в Ігренському ВЦ (133) характеризується позитивно мав сім заохочень, однак має два не погашених стягнення за порушення розпорядку дня, а також за вживання спиртних напоїв, за яке був поміщений до ДІЗО на 10 діб.
Таким чином, висновок суду про виправлення засудженого повинен ґрунтуватися на всебічному врахуванні даних про його поведінку і ставлення до праці за весь час відбування, а не за час, який безпосередньо передує настанню строку, після відбування якого можливе умовно дострокове звільнення, в зв'язку з чим суд прийшов до висновку, що засуджений ОСОБА_6. в скоєному не розкаявся, своєю поведінкою виправлення не доводів.
Отже, враховуючи особу засудженого, тяжкість злочину за яким його засуджено, а також порушення порядку та режиму утримання, у суді відсутні підстави вважати, що поведінка засудженого ОСОБА_6 під час відбування покарання являється зразковою та свідчить про його повне виправлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 81 Кримінального кодексу України ст. 537, 539 Кримінального процесульного кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволені клопотання ОСОБА_6 про умовно-дострокове звільнення - відмовити.
На ухвалу суду може бути подана апеляція у Апеляційний суд Дніпропетровської області, через Самарський районний суд м. Дніпропетровська протягом семи днів з моменту її оголошення.
Суддя: Н.М. Грицаюк
- Номер: 11-кп/774/1075/15
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
- Номер справи: 206/1981/15-к
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Грицаюк Н.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.05.2015
- Дата етапу: 28.05.2015