Справа № 204/2464/15-а
Провадження № 2-а/204/51/15
УХВАЛА
22 квітня 2015 року м. Дніпропетровськ
Суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Черкез Д.Л., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Красногвардійського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_2 про скасування постанов державного виконавця,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою в порядку адміністративного судочинства до старшого державного виконавця Красногвардійського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_2 про скасування постанов державного виконавця.
З адміністративного позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що Позивач, вважаючи, що порушені його права, оскаржує в порядку встановленому КАС України незаконні дії державного виконавця та винесені ним постанови.
Аналізуючи адміністративний позов та додані до нього письмові матеріали, суд приходить до висновку що в прийнятті позову слід відмовити з наступних підстав:
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, умовою звернення до суду з адміністративним позовом є відсутність іншого порядку судового оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця.
Статтею 383 ЦПК України передбачено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Таким чином, згідно положень чинного законодавства України, оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця під час виконання судових рішень, ухвалених відповідно до ЦПК України, проводиться в порядку, передбаченому ЦПК України.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувані позивачем постанови були винесені державним виконавцем на виконання виконавчого листа № 204/7430 від 17.06.2014р. виданого 16.02.2015р. Красногвардійським районним судом м. Дніпропетровська про усунення перешкод у здійсненні ОСОБА_3 разом з малолітньою ОСОБА_4 права часткової власності на квартиру АДРЕСА_1 шляхом вселення ОСОБА_3 разом з малолітньою ОСОБА_4 у квартиру АДРЕСА_1 шляхом зобов’язання ОСОБА_1 не чинити перешкоди у здійсненні права власності. Рішення, на виконання якого відповідачем винесені оскаржувані постанови, ухвалене відповідно до норм ЦПК України.
Враховуючи наведене оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження боржником має відбуватись в порядку передбаченому ст. 383 ЦПК України, шляхом подання скарги, а не в порядку КАС України шляхом пред'явлення адміністративного позову.
Отже, позивач має право звернутися до суду в порядку визначеному у розділі VII ЦПК України, а саме у порядку ст. 383 ЦПК України, шляхом подачі скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись ст. 109 КАС України , суд -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Красногвардійського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_2 про скасування постанов державного виконавця.
Роз'яснити позивачу право звернутися до суду зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця в порядку ст. 383 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Д. Л. Черкез