Судове рішення #41840069

Виноградівський районний суд Закарпатської області

_________________________________________________________

Справа № 299/1113/15-а


У Х В А Л А

15.04.2015 м.Виноградів


Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІДПС з обслуговування стаціонарного поста №2 УДАІ УМВС України в Закарпатській області старшого сержанта міліції ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій, визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

14.04.2015 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІДПС з обслуговування стаціонарного поста № 2 УДАІ УМВС України в Закарпатській області старшого сержанта міліції ОСОБА_2, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача по протиправному притягненню його, позивача, до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 122 КУпАП, визнати протиправною та скасувати постанову, винесену відповідачем - ІДПС з обслуговування стаціонарного поста № 2 УДАІ УМВС України в Закарпатській області старшого сержанта міліції ОСОБА_2, у справі про адміністративне правопорушення від 13.09.2014 року, а також поновити десятиденний строк оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення у зв"язку з пропущенням його з поважних причин.

Вважаю, що дану позовну заяву слід залишити без руху, оскільки її подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Так, у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивач зазначив у позовній заяві "відповідачі: ІДПС з обслуговування стаціонарного поста №2 УДАІ УМВС України в Закарпатській області старший сержант міліції ОСОБА_2". З формулювання змісту позовних вимог у прохальній частині позовної заяви вбачається, що позивач одну з вимог пред"явив до "Відповідача" (п. 2), іншу - до "Відповідача - ІДПС ДАІ з обслуговування стац.поста № 2 старшого сержанта ОСОБА_2" (п. 3).

Таким чином, у позовній заяві неналежно викладено відомості щодо імені (найменування) відповідача (відповідачів).

Крім того, згідно положень ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У відповідності до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Таким законом є Закон України "Про судовий збір". Відповідно до ст. 1 даного Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору, зіславшись на положення ч. 5 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

У ч. 5 ст. 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Згідно викладеного вище порядок оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, який визначений Кодексом адміністративного судочинства України, передбачає сплату судового збору.

Законом України "Про судовий збір" особи, які оскаржили постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до переліку тих, за подання яких судовий збір не справляється.

Крім того, за наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше. Пізніше прийнятим є Закон України "Про судовий збір".

Таким чином, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлена у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що станом на квітень 2015 року становить 73,08 грн.

Реквізити для сплати судового збору за подання позовних заяв до Виноградівського районного суду Закарпатської області є наступними:

• отримувач коштів – Державний Виноградівський район;

• код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37713243;

• банк отримувача – ГУДКС України у Закарпатській області;

• код банку отримувача (МФО) – 812016;

• рахунок отримувача – 31216206700057;

• код класифікації доходів бюджету – 22030001;

• призначення платежу – Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Виноградівський районний суд Закарпатської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 37290774 (суду, де розглядається справа).

Платник – фізична особа в платіжному документі у графі "код платника" повинен вказати свій ідентифікаційний код, а при його відсутності у зв"язку з релігійними переконаннями зазначити паспортні дані.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене, приходжу до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачеві строк достатній для усунення недоліків шляхом уточнення імені (найменування) відповідача (відповідачів), в тому числі повного викладу імені (найменування), та оплати судового збору, оригінал квитанції про сплату судового збору слід надіслати до суду.



Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

адміністративний позов ОСОБА_1 до ІДПС з обслуговування стаціонарного поста №2 УДАІ УМВС України в Закарпатській області старшого сержанта міліції ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій, визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення – залишити без руху.

Надати позивачеві строк до 27 квітня 2015 року для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині даної ухвали.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Виноградівський районний суд шляхом подання протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя ОСОБА_3




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація