Судове рішення #4183517

 

Справа №2-а-12/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

 2.03.2009  року  Центральний районний суд м. Сімферополя в складі:

головуючого судді                                                  Гулевича Ю.Г

суддів                                                                       Малухіна  В.В.

                                                                                  Благодатної О.Ю

при секретарі                                                           Кушнеренко Ю.М

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за позовом

ОСОБА_1 до Департаменту України  з питань виконання покарань про судовий захист прав  шляхом визнання противоправними дій 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ОСОБА_1 просить визнати неправомірнимі дії Департаменту України  з питань виконання покарань по утриманню засудженого   позивача  колишнього   працівника правоохоронних органів, відбувавшего покарання разом з іншими засудженими, в Перевальської ВК №15 Луганської області, у період з 29.07.2002 року до 05.12.2007 року, мотивуючи тим, що він в період з 1992 по 1996 роки працював в органах внутрішніх справ. Вироком суду був засуджений до реального відбування покарання, яке відбував в ВК № 15 місто Первальск. Луганської області. Відповідно до статті 92 КВК України окремо тримаються засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції, та правоохоронних органах, з в'язку з чим вважає, що Департамент з питань виконання покарань порушив чинне законодавство.

Представник Департаменту України  з питань виконання покарань у судове засідання не з'явився, сповіщений належним чином про час та місце слухання справи, про причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності,  заслухавши позивача, суд вважає позов підлягаючим частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що  ОСОБА_1 в  період з 1992 по 8.04.1996 роки працював в органах внутрішніх справ.

Вироком Київського районного суду м. Сімферополя  від  14.02.2002 року    позивач  був засуджений до реального відбування покарання, яке відбував в ВК № 15 місто Первальск,  Луганської області з 29.07.2002 по 5.12.2007 року, що підтверджується довідкою з особової справи начальника сектору по контролю за виконанням рішень  УДДУПВП в Луганській обл. від 4.10.2007 року.

Відповідно до ст.86 КВК України, вид колонії, в якій засуджені до позбавлення волі відбувають покарання, визначається Державним департаментом України з питань виконання покарань.

Відповідно до ч.5 ст. 92 КВК України окремо тримаються засуджені, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах.

Таким чином  у суду є підстави для  визнання  неправомірнимі дії Департаменту України  з питань виконання покарань по утриманню засудженого  ОСОБА_1, колишнього   працівника правоохоронних органів, відбувавшого покарання разом з іншими засудженими, в Перевальської ВК №15 Луганської області.

Суд визнає неправомірними дії відповідача   у період з 01.01.2004 року до 05.12.2007 року, оскільки  позивач обгрунтовує свої вимоги нормами  Кримінально-виконавчого  кодексу України, який  почав діяти 1.01.2004 року.

Суд вважає можливим  не застосовувати  строк позовної давності для  звернення до адміністративного суду,  встановлений  ст. 100 КАС України   оскільки вказані правовідносини є триваючими, позивач звернувся до суду 17.08.2007 року в період відбування покарання у Перевальської ВК №15 Луганської області.

 

 

 

  

Керуючись ст. 86, ч.5 ст. 92 КВК України,  ст.ст. 8-12,159,160,  КАС України, суд

 

                                                                   ПОСТАНОВИВ:

 

Визнати неправомірнимі дії Департаменту України  з питань виконання покарань по утриманню засудженого  ОСОБА_1, колишнього   працівника правоохоронних органів, відбувавшого покарання разом з іншими засудженими, в Перевальської ВК №15 Луганської області, у період з 01.01.2004 року до 05.12.2007 року.

У решті частини позовні вимоги залишити без задоволення.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду  може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

                      Головуючий   суддя                                                         Гулевич Ю.Г.

 

                                                Судді                                                        Малухін В.В.

 

                                                                                                Благодатна О.Ю.

                                  

                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація