Судове рішення #41813910


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/19774/14-ц

пр. № 2/759/1248/15

25 лютого 2015 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Кривов'яза А.П.

при секретарі - Тищенко М.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про вселення та усунення перешкод у користуванні квартирою, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з даним позовом до відповідачів, та просила вселити її та дітей в квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, посилаючись на те, що вона є законним співвласником квартири, а відповідачі чинять їй перешкоди у користуванні квартирою, у зв'язку з чим вона змушена звернутись до суду із даним позовом.

Представник позивачки в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, про місце та час судового розгляду повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили, в зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу у їх відсутності та ухвалити по справі заочне рішення, оскільки представник позивачки не заперечує проти такого вирішення справи.

Згідно з вимогами ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло, квартира що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві приватної спільної власності ОСОБА_1 - 1/3 частина та членам її сім'ї ОСОБА_2 - 1/3 частина, ОСОБА_3 - 1/3 частина (а.с. 7).

Вказана квартира складається з 4 кімнат, загальною площею 81,9 кв.м. в тому числі жилою площею 52,39 кв. м.

Як вбачається з довідки по формі № 3 в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають: ОСОБА_1 - власник ос. рахунку, співвласник, ОСОБА_2 - сестра, співвласник, ОСОБА_3 - сестра, співвласник, ОСОБА_4 - син, ОСОБА_5 - син (а.с. 8).

Відповідно до рішення Святошинського районного суду м. Києва від 22.05.2012 року було встановлено конкретний порядок користування квартирою АДРЕСА_1, та виділено в користування позивачці ОСОБА_1 разом з малолітніми дітьми ОСОБА_4, ОСОБА_5 ізольовану кімнату житловою площею 17,5 кв. м. у вказаній квартирі, а ОСОБА_2 і ОСОБА_3 виділити в користування ізольовані кімнати житловою площею 12,7 кв.м. з лоджією, житловою площею 11,9 кв.м. і житловою площею 10,0 кв.м. з балконом в цій же квартирі, а приміщення кухні з балконом, коридору, ванної кімнати, вбиральні - залишити в спільному користуванні співвласників.

Позивачка зазначила, що не може вселитись в спірну квартиру, оскільки відповідачами, а також сторонньою особою, яка проживає у квартирі без згоди та відома позивача, чиняться перешкоди.

Відповідно до вимог ст.ст.317, 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно з вимогами ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом вселення у спірну квартиру є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При поданні позовної заяви позивач сплатив судові витрати в розмірі 243,60 грн. судового збору, які відповідно до ст.ст. 81, 88 ЦПК України, підлягають стягненню з відповідачів в рівних долях.

Керуючись ст.ст. 317-321, 391 ЦК України, ст. 152 ЗК України, ст.ст. 10, 11, 57-61, 209, 213-215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити.

Вселити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та її дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 в квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити перешкоди у користуванні квартирою - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов'язати ОСОБА_3 не чинити перешкоди у користуванні квартирою - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору в рівних долях, по 121,80 грн. з кожного.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду м.Києва через районний суд, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.





Суддя:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація