Судове рішення #418132
Справа № 2-215/2007 р

 

Справа № 2-215/2007 р.

РІШЕННЯ

іменем України

22 січня 2007 року Зміївський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Нестерцової Н.В.

секретаря Онацької В .В. розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, 3-тя особа Зміївська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.

Позивач вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_5.

ОСОБА_5 був власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1

На день відкриття спадщини у вказаному будинку проживали її матір ОСОБА_6 та її брати ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_2та ОСОБА_4.

Ні мати, ні брати від спадщини не відмовились.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер брат ОСОБА_7, а ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати ОСОБА_6.

На день смерті матері в будинку проживали брати ОСОБА_2та ОСОБА_4, які вважаються такими, що прийняли спадщину.

У зв'язку з тим, що брати не відмовились від прийняття спадщини у встановлений законом строк, Зміївською державною нотаріальною конторою їй було відмовлено в оформленні права власності на житловий будинок після смерті батьків

У судовому засідання позивач ОСОБА_1наполягала на задоволенні позову, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4 позов визнали, просили розглянути справу у попередньому судовому засіданні.

3-тя особа Змміївська державна нотаріальна контора належним чином повідомлена про час та день розгляду справи, представник не з'явився, причин неявки суду не відомо, заперечень не надано.

У відповідності до ч.4 ст. 130 ЦПК України, ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться відповідно до ст. 174, 175 цього Кодексу.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення позивача, відповідачів, дослідивши надані судові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову та ухвалення рішення по справі у попередньому судовому засіданні.

 

Встановлено, що батьками ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 були ОСОБА_5, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3, /а.с.7,8,10-12/

ОСОБА_5 був власником житлового АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою директора КП "Зміївське БТІ". /а.с.6/

Станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 у вказаному будинку були зареєстровані проживаючими: його дружина - ОСОБА_6 та сини - ОСОБА_7, ОСОБА_3., ОСОБА_2 та ОСОБА_4

ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, /а.с.9/

ОСОБА_3. було знято з реєстрації 14 квітня 1997 року./а.с.26/

Після смерті ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 у вказаному будинку були зареєстровані проживаючими: ОСОБА_2 та ОСОБА_4 /а.с.25/

Довідкою державного нотаріуса Зміївської держнотконтори підтверджено після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 із заявами про прийняття чи відмову в прийняття спадщини ніхто із спадкоємців не звертався. Після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 із заявою про прийняття спадщини звернулась дочка ОСОБА_1/а.с.24/

У відповідності до п.4 Прикінцевих та перехідних положень до ЦК України, який набрав законної сили 1.01.2004 року, вказаний Кодекс застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.

Оскільки власник будинку ОСОБА_5 помер до набрання чинності ЦК України (редакції 1.01.2004 року), суд вирішує питання щодо прийняття спадщини після його смерті у відповідності до ЦК України (редакції 1963 року) і приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що житловий будинок за вищевказаною адресою було придбано подружжям ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в період шлюбу, тому після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на 1/2 частину вказаного будинку і у відповідності до ст.ст.529, 549 ЦК України (редакції 1963 року) ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_3., ОСОБА_2 та ОСОБА_4, які є спадкоємцями першої черги, фактично прийняли спадщину.

Після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2, ОСОБА_4 прийняли спадщину, оскільки постійно проживали із спадкодавцем, ОСОБА_1 шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори у відповідності до ст.1268 ЦК України (редакції 2004 року).

Стаття 1276 ЦК України (редакції 2004 року) передбачає перехід права на прийняття спадщини, а тому, право на спадщину прийняли ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4       Відповідачі по справі із заявою про відмову від спадщини протягом 6 місяців з дня смерті матері не звертались, у судовому засіданні визнали право позивача на спадкове майно.

Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом не встановлено порушення прав, свобод та інтересів інших осіб, визнання відповідачами позову не суперечать закону.

З урахуванням конкретних обставин суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1

Судові витрати по справі позивач взяла на свій рахунок.

Керуючись ст. 529,549 ЦК України (редакції 1963 року) ст. 1268, 1276 ЦК України (редакція 2004 року), ст.ст. 10,11,60,169,174, 209, 212-215 ЦПК України,

 

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок в цілому з надвірними спорудами і будівлями за адресою: АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Харківської області через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація