Судове рішення #4181311

0555                                                                                                              Справа № 2-481/2009

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Іменем України

27 лютого 2009 року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:

            головуючого судді Жаботинської С.В.,   при секретарі Костенко Ю.О., за участю позивачки ОСОБА_1,  відповідача ОСОБА_2, розглянувши у попередньому  відкритому судовому засіданні у залі суду в  м.  Ясинувата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка 27.01.2009 р. звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що із відповідачем перебувала  у шлюбі. Від спільного життя мають сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який проживає із  нею, а відповідач ухиляється від його утримання,  матеріальної допомоги добровільно не надає. Просить  стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання  дитини в розмірі ј частки його заробітної плати.

В судовому засіданні позивачка підтримала позов.

Відповідач  позов визнав повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 174  ЦПК України в разі визнання  відповідачем позову суд за наявності для того  законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд заслухавши сторони, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Статтею 181 ч. 3 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини  (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька  і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що  сторони перебувають у шлюбі з  23.06.2007 р.  Від спільного життя мають  сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, батьком якого є відповідач.  Відповідач працює  не офіційно, від дитини проживає окремо, а тому суд вважає, що він зобов'язаний сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дитини.

Згідно ст. 183 ч. 1 СК України  частка  заробітку  (доходу)  матері,  батька,   яка   буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. 

При визначені розміру аліментів суд враховує, стан здоров'я та матеріальне становище дитини,  матеріальне становище платника аліментів та інші обставини, що мають суттєве значення, а тому суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі ј  частини його доходу щомісяця на утримання дитини.

Рішення стосовно суми платежу аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

 

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 181, 183  Сімейного кодексу України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з  ОСОБА_2, громадянина  республіки Грузія, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, на користь  ОСОБА_1, аліменти на утримання  сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,  в розмірі ј частки заробітку (доходу) починаючи з  27.01.2009 р. і до досягнення дитиною повноліття, але сума стягнення не повинна бути менше ніж 30% суми прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Рішення стосовно суми платежу аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з  ОСОБА_2 судовий збір  на користь держави у розмірі 51 гривні.

        Стягнути з ОСОБА_2  на оплату  інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи (р/р 31216259700004, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, отримувач Державний бюджет Ворошиловського району м. Донецьк,  Банк ГУ ДКУ у Донецькій області, призначення платежу - Ясинуватський міськрайонний суд - 40)    витрати в сумі 7  грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд  Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне  оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даного  рішення без попередньої заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Суддя:

 

 

 

.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація