0555 Справа № 2-410/2009
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2009 р. м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючої судді Жаботинської С.В.,
при секретарі Костенко Ю.О.
за участю представника позивача Латипової О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" повноваження якого представляє його структурна одиниця Донецькі Західні Електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення суми недоврахованої електроенергії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідача про стягнення суми недоврахованої електроенергії в розмірі 1260,20 грн., посилаючись на те, що він є споживачем електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1
22.08.2006 р. при перевірці приладів обліку, контролерами Ясинуватського РЕМ у нього виявлено порушення Правил користування електроенергією для населення (відсутність розрахункового приладу обліку), про що складено акт, нарахована сума збитків в розмірі 1260 грн. 20 коп. Просить стягнути з відповідача суму збитків за порушення ПКЕЕ для населення в розмірі 1260,20 грн., а також відшкодувати 30 грн. сплачених за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 51 грн. судового збору.
В судовому засіданні ухвалою суду відповідача ОСОБА_1 замінено на належного відповідача ОСОБА_2
Представник позивача в судовому засіданні просила позов задовольнити, стягнути суму недоврахованої електроенергії та судові витрати пов'язані з розглядом справи з спадкоємців ОСОБА_1. - ОСОБА_2
Відповідач в судове засідання не з'явився про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Судом встановлено, що 22.08.2009 р. представниками позивача за адресою: АДРЕСА_1 встановлено порушення правил користування електричною енергією - відсутність розрахункового приладу обліку, про що складено акт.
На підставі акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення від 22.08.2009 р. електропостачальником згідно Правил та Методики, розраховано розмір завданих збитків за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів до дня виявлення порушення і нараховано розмір збитків, що складають суму 1260,20 грн.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_1 померІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 1282 ЦК України спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора в межах вартості майна, одержаного в спадщину.
Разом з тим, кредитор, відповідно до ч. 1 ст. 510 ЦК України, є сторона у зобов'язанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування виявленної шкоди, завданої порушенням правил користування електроенергією для населення, в підтвердження чого надав акт від 19.02.2006 р.
Зазначений акт свідчить лише про фіксування розрахованої суми шкоди, тобто не є зобов'язаннями в розумінні Закону.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч. 1 ст. 1219 ЦК України, не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця.
Оскільки за даним позовом правонаступництво не допустимо, споживач, у відношенні якого складено акт, мав право його оспорювати, під час розгляду справи подавати докази в підтвердження своїх заперечень проти позову, і ці його права нерозривно пов'язані з його особою, суд вважає що задоволені позову слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 79, 88, 209, 212, 224 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення даного рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:
- Номер: 6/648/195/16
- Опис: про заміну стягувача
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-410/2009
- Суд: Білозерський районний суд Херсонської області
- Суддя: Жаботинська С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2016
- Дата етапу: 30.08.2016
- Номер: 2-в/329/6/2019
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-410/2009
- Суд: Чернігівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Жаботинська С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.11.2019
- Дата етапу: 09.12.2019