Судове рішення #418117
Справа № 2-224/2007 року

 

Справа № 2-224/2007 року

РІШЕННЯ іменем України

19 січня 2007 року Зміївський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Нестерцової Н.В.

секретаря - Онацької В.В. розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2,  Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області, 3 - тя особа Комсомольська селищна рада Зміївського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

У позові вона вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_3, якій на праві власності разом з відповідачем ОСОБА_2 належала АДРЕСА_1

Після смерті ОСОБА_3, вона та ОСОБА_2 є її спадкоємцями в рівних долях.

Позивач вказала, що після смерті матері, вона фактично прийняла спадщину -відповідач передав їй золоті прикраси матері, інші речі у зв'язку з чим вважала, що звертатись до нотаріальної контори не обов'язково.

Крім того, не мала можливості звернутись із заявою про прийняття спадщини через хворобу, оскільки з 29.09.2006 року по 9.10.2006 року знаходилась на лікуванні з приводу гострого бронхіту, після хвороби погано себе почувала і тільки 10 листопада 2006 року звернулась до Зміївської держнотконтори із заявою.

У зв'язку з відмовою в прийнятті заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк 2 місяці для подачі заяви в Зміївську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини.

У судовому засіданні ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини, викладені в ній.

Вона пояснила, що за хвороби, поганого почуття пропустила строк на звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті матері.

Позивач просила розглянути справу у попередньому судовому засіданні.

Відповідач ОСОБА_3 не заперечував проти того, щоб ОСОБА_1 надати можливість звернутись із заявою про прийняття спадщини, однак вважав, що вирішення долі спадщини повинно з урахуванням його інтересів і права на долю в спадщині після смерті дружини ОСОБА_3

ОСОБА_2 просив розглянути справу у попередньому судовому засіданні.

Зміївська державна нотаріальна контора про час, дату і місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Завідуюча Зміївської державної нотаріальної контори надала заяву в якій просить розглядати справу у відсутність представника.

Комсомольська селищна рада належним чином повідомлена про час, дату та місце розгляду справи.

Заступник Комсомольської селищної ради звернулась із заявою в якій просить розглянути справу за відсутності представника.

Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про її смерть./ а.с. 5/

Померла ОСОБА_3 разом із своїм чоловіком ОСОБА_2 мала на праві власності АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло та технічного паспорту./ а.с. 7-9 /

Позивач є дочкою померлої ОСОБА_3, що підтверджується ксерокопіями свідоцтв /а.с. 10-12/

Медичною довідкою підтверджується, що позивач в період шестимісячного строку - з 29 вересня по 9 жовтня 2006 року хворіла., продовжує хворіти. / а.с. 13,14/

У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 за поважних причин пропустила строк на звернення із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

Відповідач не заперечує проти позову.

У відповідності до 4.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.1268,1270,1272 ЦК України, ст..ст.10,11,60, ч.4 ст. 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1двомісячний строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація