Справа №2-35 2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2007 року Великобурлуцький районний суд Харківської області в складі: головуючого-судді Малюкіна Ю.П.,
при секретарі-Логвиновій М.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право користування жилим приміщенням та по зустрічному позову по зустрічному позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про вселення в жиле приміщення,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про визнання її та
неповнолітнього сина ОСОБА_3, 1993 року народження такою, що втратила право
користування квартирою АДРЕСА_1. Представник позивача пояснив, що зазначена квартира
06.01.1995 р. була надана надана сім'ї позивача. В травні 1995 р. сторони припинили
шлюбно-сімейні відносини. ОСОБА_2 та її неповнолітній син фактично із цього
часу постійно проживають в АДРЕСА_2 у батьків позивачки, але
не бажають зареєструватись за новим місцем постійного проживання. На підставі рішення
суду сторони поділили спільне майно і ОСОБА_2 забрала належну їй частку із
спірної квартири. Зустрічний позов не визнав.
ОСОБА_2 в зустрічному позові просила суд вселити її разом із неповнолітнім сином ОСОБА_3 в спірну квартиру.
ОСОБА_4 як відповідач про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину своєї неявки до суду не повідомила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України. Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що 06.09.1995 р. ОСОБА_1 отримав для проживання квартиру АДРЕСА_1. Членами його сім'ї на той час були ОСОБА_2 та їх неповнолітній син ОСОБА_3, 1993 року народження. р. Великобурлуцьким районним судом було винесено рішення про розірвання шлюбу між сторонами і в ньому було зазначено, з травня 1995 р. сторони припинили шлюбно-сімейні відносини та спільне проживання. Цей факт також підтверджується поясненням представника позивача та копією свідоцтва про розірвання шлюбу(а.с.б).
1996 р. Великобурлуцький районний суд за позовом ОСОБА_2 виніс рішення про поділ спільного майна. Той факт, що ОСОБА_2 забрала належне їй майно підтверджується поясненнями представника ОСОБА_1 та свідка ОСОБА_5.
30.04.1998 р. ОСОБА_1 уклав шлюб із ОСОБА_6(а.с.8), яка разом із донькою ОСОБА_7 проживає в спірній квартирі, що підтверджується довідкою Великобурлуцького ВУЖКГ. Факт відсутності ОСОБА_2 в спірній квартирі на протязі багатьох років підтверджується також актом від 12.11.2006 р. (а.с.11-12).
На час винесення рішення ОСОБА_2 не надала ніяких доказів поважності причин тривалого не проживання в спірній квартирі або того, що позивач чинив перепони для проживання її та сина в цій квартирі.
Згідно ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад 6 місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору-судом
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилими приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Згідно п.14 «Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб», затвердженого постановою КМ України №36 від 16.01.2003 p., зняття з реєстраційного обліку здійснюється також на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
З таких обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3, 1993 року народження, слід визнати втратившими ми права користування квартирою АДРЕСА_1. Великобурлуцькому РВ ГУМВС України в Харківський обл. слід зняти ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3 з реєстраційного обліку за зазначеною адресою.
У зустрічному позові до ОСОБА_1 про вселення ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3 в квартиру АДРЕСА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 10,11, ч.З ст.86,209,212,214-215,224-226, п.2 ч.1 ст.367 ЦПК України, ст.ст.71-72 ЖК України, суд
вирішив: Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, втративши ми право користування квартирою АДРЕСА_1. Зобов'язати Великобурлуцький РВ ГУМВС зняти ОСОБА_2 та її неповнолітнього сина ОСОБА_3 зняти з реєстраційного обліку за адресою-АДРЕСА_1. Відмовити ОСОБА_2 в позові до ОСОБА_1 про вселення разом із неповнолітнім сином ОСОБА_3 до квартири АДРЕСА_1. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.