Провадження № 3/317/299/2015
Справа № 317/1067/15-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.04.2015 р. м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І, розглянувши матеріал, який надійшов з Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Головного управління ДФС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працюючого директором ТОВ «Гофрапак», який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, інші відомості суду не відомі,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії КР № 247794, складений відносно ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно протоколу серії КР № 247794 при перевірці ТОВ «Гофрапак» (ЄДРПОУ 35147531) встановлено порушення вимог податкового законодавства, що призвело до заниження податку на прибуток у сумі 4030 грн. та податку на додану вартість у сумі 69875 грн. (Акт № 07/2211/35147531 від 26.01.2015 р.).
Відповідно до вимогст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст. 7,254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно дост. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1 ст. 256 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання.
За змістом диспозиції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП правопорушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України. Тобто адміністративна відповідальність настає за конкретні дії або бездіяльність винної особи, відповідно до приписів ст. 9 КУпАП.
В протоколі, складеному відносно ОСОБА_1, не визначені місце, час, дата та суть адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 278 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Головного управління ДФС у Запорізькій області для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакоян