ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2-а-22007 р.
"09" січня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Личковахи О.О.
при секретарі - Дикопавленко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол адміністративну справу за позовом Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області в особі начальника Онішко C.M. до громадянина Іраку ОСОБА_1 про примусове видворення його за межі України,
ВСТАНОВИВ:
Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області в особі начальника Онішко C.M. звернувся в суд з адміністративним позовом до громадянина Іраку ОСОБА_1 про примусове видворення його за межі України.
В заяві вказувалося, що громадянин Іраку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець м. Багдад, Ірак, прибув в Україну з Росії 31.12.2006 року у приватних справах. В Україну в'їхав потягом "Краснодар - Харків" по паспорту громадянина Іраку, виданого ГУВС Мансурського району м. Багдад 07.08.2004 року. З часу в'їзду на Україну проживав на вокзалу м. Харків. 06.01.2007 року При переїзді з м. Харків в м. Київ на таксі громадянина ОСОБА_1 було затримано та доставлено в райвідділ працівниками міліції.
08.01.2007 року на ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол за ст.203 ч.1 КУпАП. Цього ж числа Хорольським районним судом останнього було притягнуто до адміністративної відповідальності за вказаною статтею у вигляді штрафу в сумі 340 грн.
Начальником Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області відносно ОСОБА_1 прийнято рішення про видворення його за межі України. Згідно прийнятого рішення ОСОБА_1 заборонено в'їзд в Україну терміном на 1 рік та надано термін для добровільного виїзду з України до 09.01.2007 року, про що останній був попереджений особисто, але самостійно за межі України не виїхав, і продовжує проживати в порушення правил перебування іноземців в України.
З огляду на те, що є всі підстави вважати, що ОСОБА_1 буде ухилятися від добровільного виїзду за межі України Хорольський РВ УМВС України в Полтавській області звернувся в суд з заявою про примусове видворення ОСОБА_1 за межі України.
В судовому засіданні представник позивача начальник ВГІРФО Логвіненко В.Ю. позов підтримав в частині примусового видворення за межі України, а в частині стягнення судових витрат від позову відмовився.
ОСОБА_1 пояснив, що при режимі Саддама Хусейна був військовослужбовцем, має звання генерала, але після того як режим Хусейна було повалено, він змушений був втекти в Сірію в м. Дамаск з дружиною та трьома дітьми. Але так як між Іраком та Сірією було укладено угоду про видачу військових, які служили при режимі Хусейна, і його почали переслідувати, то ОСОБА_1 вирішив їхати в Україну і прохати політичного притулку. Тим паче, що в Києві проживає його товариш, який обіцяв допомогти вирішити це питання в ООН. З Сирії до України він виїхати не зміг, не дивлячись на те, що намагався це декілька разів зробити, тому змушений був взяти туристичну візу до Росії в Краснодарський край. Звідти ОСОБА_1 поїхав до Москви, а з Москви нелегально перетнув кордон України та прибув до Харкова, де декілька діб жив на вокзалі. Маючи на меті все ж таки залишитися на Україні ОСОБА_1 для вирішення цього питання домовився з таксистом і вирушив до Києва, але на території Хорольського району був затриманий працівниками міліції.
Суд заслухавши представника позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється громадянином Іраку, перебуває на території України незаконно, з порушенням паспортного режиму. 08.01.2007 року ОСОБА_1 було заборонено в'їзд на територію України, отже він являється нелегальним мігрантом і в даний час незаконно перебуває на території України, а тому на підставі ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців" підлягає видворенню за її межі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 158, 159, 163, 256 ч.2 п.3 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Позов Хорольського РВ УМВС України в Полтавській області в особі начальника Онішко C.M. до громадянина Іраку ОСОБА_1 про примусове видворення його за межі України задовольнити повністю.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Багдад, Іраку затримати та видворити за межі України в примусовому порядку.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанову може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження
постанови в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду
Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах
апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти
днів після подання заяви на апеляційне оскарження постанови. Головуючий