Судове рішення #41801620

Справа № 392/645/15-ц

2/392/374/15


У Х В А Л А

17 квітня 2015 року

Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кратко Д.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Хмелівської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, –

в с т а н о в и в :

17 квітня 2015 року до Маловисківського районного суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Хмелівської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

В ч. 1 ст. 119 ЦПК України зазначається, що позовна заява подається в письмовій формі.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі.

Відповідно до ч. 3 ст. 119 ЦПК України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

У відповідності до ч. 8 ст. 119 ЦПК України, якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

В п. 1 ч. 1 ст. 42 ЦПК України зазначено, що повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами – довіреністю фізичної особи.

В абзаці 1 ч. 2 ст. 42 ЦПК України зазначається, що довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.

Представник не може допускатися до участі у справі за відсутності документів, що підтверджують його повноваження або якщо вони належно не оформлені.

Таким чином, Закон не допускає надання копії довіреності фізичної особи, якщо вона належним чином не оформлена.

В ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» серед іншого зазначається, що територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр; представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення; адміністративно-територіальна одиниця - область, район, місто, район у місті, селище, село.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування» система місцевого самоврядування включає – сільську, селищну, міську раду.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

У відповідності до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Судом встановлено, що в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 119, ч. 8 ст. 119 ЦПК України, в позовній заяві не зазначено ім’я представника позивача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, хоча позовна заява підписана не особисто ОСОБА_1, а за довіреністю іншою особою – представником, крім того до позовної заяви не додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника, оскільки до позовної заяви додана копія довіреності, яка належним чином не засвідчена.

В порушення вимог Закону України «Про місцеве самоврядування», в позовній заяві не зазначено повне найменування відповідача, тобто органу місцевого самоврядування, що здійснює свої повноваження в межах чітко визначеної адміністративно-територіальної одиниці якого району та якої області до якого пред’являються позовні вимоги.

У відповідності до ч. 1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

В порушення вимог ч. 1 ст. 120 ЦПК України, до позовної заяви було додано лише один примірник неналежним чином засвідченої копії довіреності для суду і не надано ще один примірник довіреності представника позивача, особою яка від імені позивача підписала та подала до суду позовну заяву, для надання її відповідачу у справі.

Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати свої процесуальні обов'язки.

У відповідності до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Таким чином заявнику необхідно привести заяву у відповідність до вимог ст. 119-120 ЦПК України, а саме: додати оригінал або належним чином посвідчену копію довіреності представника в 1 (одному) примірнику для суду; копію довіреності представника в 1 (одному) примірнику для відповідача; зазначити в позовній заяві також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; зазначити в позовній заяві повне найменування відповідача до якого пред’являються позовні вимоги, що здійснює свої повноваження в межах чітко визначеної адміністративно-територіальної одиниці певного району та певної області.

Зазначене в сукупності, відповідно до ст. 121 ЦПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху та зумовлює необхідність надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 121, ст.ст. 208-210 ЦПК України, –

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Хмелівської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю залишити без руху.

Запропонувати позивачу не пізніше п’яти днів з дня отримання копії ухвали усунути вказані в ухвалі недоліки, шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Роз’яснити позивачу, що визнання позову неподаним та його повернення, не позбавляє права позивача на повторне звернення  із заявою до суду  якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя:                                                              Д.М. Кратко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація