Справа № 515/572/15-п
Провадження № 3/515/864/15
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 квітня 2015 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Шевирін А.О.,
за участю особи, яка притягаєтсья до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Татарбунарського РВ ГУМВС України в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, за національністю українця, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_4, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
05 квітня 2015 року біля 21:00 години за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вчинив сварку відносно своєї дочки ОСОБА_2, в ході якої висловлювався нецензурною лайкою, намагаючись вчинити бійку декілька разір вдарив її, чим вчинив психологічне насильство в сім'ї.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, дав пояснення, що, дійсно 05 квітня 2015 року близько 21:00 години за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_5 вчинив сварку відносно своєї дочки ОСОБА_2, в ході якої висловлювався нецензурною лайкою.
Вина ОСОБА_1. підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОД №0038516 від 05.04.2015 року, з якого вбачається, що 05.04.2015р. близько 21:00 години, знаходячись за місцем свого проживання, ОСОБА_1 вчинив сварку відносно своєї доньки ОСОБА_2, в ході якої висловлювався нецензурною лайкою (а.с.3); заявою та поясненнями заявниці ОСОБА_2 з викладенням обставин неправомірних дій ОСОБА_1 (а.с.а.с.5,7); поясненнями свідка ОСОБА_3 (а.с.6) та письмовими поясненнями правопорушника.(а.с. 8).
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Статтею 1 Закону України "Про попередження насильства в сім'ї" (далі - Закону) визначено, що психологічне насильство в сім'ї - це насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякуванням, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
Відповідно до ст.15 Закону України "Про попередження насильства в сім'ї" члени сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
Адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї передбачена ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП), якою, окрім іншого, встановлено, що вчиненням насильства в сім'ї є умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
З огляду на викладене, вважаю, що оскільки ОСОБА_1 намагався вчинити бійку зі своєю донькою та при цьому висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, в його діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, і тому ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно зі ст.35 КУпАП України, слід визнати вчинення правопорушення у стані алкогольного сп'яніння.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, вчинення правопорушення вперше, наявності обставини, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю призначення громадських робіт на строк 40 годин необхідним і достатнім стягненням за його вчинення.
Крім того, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 30-1, 33, 40-1, ч.1 173-2, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк 40 годин.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 36 (тридцяти шести) грн. 54 коп.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Відповідно до ст.321-1 КУпАП постанова судді про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили.
Строк пред’явлення постанови до виконання – 3 місяці, а в частині стягнення судового збору - 1 рік.
Суддя Шевирін
- Номер: 3-в/515/1752/15
- Опис:
- Тип справи: на справу в порядку виконання постанов у справах про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 515/572/15-п
- Суд: Татарбунарський районний суд Одеської області
- Суддя: Шевирін А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.07.2015
- Дата етапу: 07.08.2015