Судове рішення #4178262
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа № 22-81                                                       Головуючий у 1 інстанції:

2009 р.                                                                              Кляшторний B.C.

Суддя-доповідач: Прокопенко О.Л.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

27 січня 2009 року                                                                                        м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого: Онищенка Е.А.

Суддів:                                  Прокопенка О.Л.

Маловічко С. В. При секретарі: Семенчук О.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою

ОСОБА_1

на рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від «11» листопада 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, З-я особа - П'ята Запорізька державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

У березні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, 3-я особа - П'ята Запорізька державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.

В позові зазначала, що з листопада 2004 року по жовтень 2007 року вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Під час фактичних шлюбних відносин вона мешкала разом з ОСОБА_3 в його АДРЕСА_1, їй на той час належала АДРЕСА_2, де мешкала її мати та син. Потім вона та ОСОБА_3 продали належні їм квартири та 04.10.2006 року за сумісні кошти придбали у приватну спільну часткову власність АДРЕСА_1. За сумісні кошти вони разом зробили

 

2

капітальний ремонт будинку та проживали в ньому як одна сім'я. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на жилий АДРЕСА_1. Позивачка вважає, що вона, як дружина ОСОБА_3, є єдиною спадкоємицею першої черги, тому звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено, у зв'язку з тим, що у неї немає документів, які б підтверджували їх родинні стосунки.

У зв'язку з зазначеними обставинами ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить встановити факт проживання її з ОСОБА_3 однією сім'єю без реєстрації шлюбу з листопада 2004 року по жовтень 2007 року, та визнати за нею право рясності на 1\2 частину жилого АДРЕСА_1 в порядку спакування за законом після смерті ОСОБА_3

Рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від «11» листопада 2008 року у задоволені позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просила рішення суду скасувати та ухвалите нове по суті позовних вимог.

Заслухавши суддю - доповідача, доводи апелянта,

розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає виходячи з наступного.

Згідно п.1 ч.1 ст. 307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Відповідно до вимог ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

З позовної заяви та матеріалів справи вбачається, що позивачка на протязі трьох років перебувала у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1 раптово помер, а тому вважає, що після його смерті їй має належати в порядку спадкування частина будинку зареєстрована за померлим.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції відмовляючи позивачці в позові вірно послався на норми матеріального та процесуального права.

Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за законом або за заповітом.

Відповідно ст. 1262 ЦК України у другу чергу на спадкування за законом мають рідні брати, сестри спадкодавця, його баба та дід з боку батька та матері.

У відповідності до ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

 

3

Судом першої інстанції встановлено, що позивачка проживала з ОСОБА_3 всього три роки, а тому дійшов до вірного висновку про неможливість задоволення позову ОСОБА_1

Таким чином, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. ст. 304, п.1 ст. 307, 308, 313, п.1 ст. 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від «11» листопада 2008 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація