Судове рішення #4178178

справа №2-3235/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2008 року   Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

головуючої     Подлісної І.М.

при секретарі     Бельзецької Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки Жанни ІНФОРМАЦІЯ_2,  в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. на кожну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття ,  посилаючись на те,  що відповідач ухиляється від батьківського обов'язку утримувати сім'ю та не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримує повністю та просить його задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково та просив зменшити розмір аліментів ,  посилаючись на важке матеріальне становище.

Дослідивши та оцінивши докази по справі,  суд встановив такі факти:

23.10.1998. року між: позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб (свідоцтво про одруження Серія 1-ИД № 018197,  виданий Оріховецькою сільською радою Підволочиського району,  Тернопільської області,  актовий запис № б.)

17.21.1998 року у сторін від шлюбу народився син ОСОБА_3.

21.10.. 2001 року у сторін від шлюбу народилася дочка ОСОБА_4.

Судом встановлено,  що відповідач матеріально не забезпечує сім'ю,  не надає кошти на утримання малолітньої дитини.

Відповідно до cm. 180 Сімейного кодексу України,  батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття,  а згідно cm. 181 Сімейного кодексу  України,   за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти)

присуджуються у частці від доходу її матері,  батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Враховуючи те,  що ОСОБА_2 не працює,  суд вважає,  що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки Жанни ІНФОРМАЦІЯ_2,  в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. на кожну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття.

Керуючись  ст.  ст.  10, 60, 212,    ЦПК України,

 ст.  ст.  180,  181, 182,  184 Сімейного Кодексу України,  суд,  -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково. Стягнути з ОСОБА_2,  1980р.н.,  проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки Жанни ІНФОРМАЦІЯ_2,  в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. на кожну дитину щомісячно,  починаючи з 10 квітня 2008 року до досягнення ними повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в користь держави в розмірі 51 грн. та ЗО грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги,  якщо у встановлені для подання строки їх не було подано,  а у разі подання апеляційної скарги,  якщо його не скасовано - після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання,  а в цілому може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація