УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2008 року м. Ужгород
колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Закарпатської області в складі суддів:
Животова Г.О. (головуючий), собослоя г.г., Куштана Б.П., з участю секретаря судового засідання Молнар Е.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 таОСОБА_2 на бездіяльність державного виконавця мукачівського відділу державної виконавчої служби Мукачівського міськрайонного управління юстиції кукуль P.M.,
встановила:
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду від 9 квітня 2008 року закрито провадження у даній справі внаслідок заяви ОСОБА_1, який діє від свого імені та, згідно нотаріально посвідченого доручення, від імені ОСОБА_2, про відмову від скарги.
в апеляційних скаргах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 порушується питання про скасування цієї ухвали як постановленої з порушенням норм процесуального права.
Ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з таких підстав.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 174 ЦПК України до ухвалення рішення про закриття провадження у справі суд роз'яснює сторонам наслідки цієї процесуальної дії.
Ця вимога закону при розгляді даної справи місцевим судом не виконана.
Технічним записом судового засідання стверджується, що суд першої інстанції постановив та оголосив ухвалу про залишення скарги без розгляду у відповідності до вимог п.5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, після чого, усупереч вимогам ч.2 ст. 218 ЦПК України, змінив її на іншу, якою закрив провадження у справі на підставі п.3 ч.1 ст. 205 ЦПК України.
отже, місцевий суд порушив встановлений законом порядок закриття провадження у справі, постановления та проголошення судового рішення,
Справа № 22-964/08
номер рядка статзвіту: 79
Головуючий у першій інстанції: Рижиков в.г.
Доповідач: животов Г.О.
2
внаслідок чого оскаржена ухвала підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд.
Керуючись ст. 307, п.3 ст. 312 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Ухвалу Мукачівського міськрайонного суду від 9 квітня 2008 року про закриття провадження у даній справі скасувати, передати питання на новий розгляд до того ж суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, після чого протягом двох місяців може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України.