Судове рішення #41760068

Справа № 515/520/15-ц

Провадження № 2/515/762/15


Татарбунарський районний суд Одеської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2015 року м. Татарбунари


Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:


головуючого-судді Шевиріна А.О.,

за участю секретаря - Чумаченко Д.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


ВСТАНОВИВ:


02 квітня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, в якому просила розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 18 листопада 2000 року виконавчим комітетом Базар'янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, актовий запис №9, а також залишити позивачу після розірвання шлюбу прізвище «ОСОБА_1».

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що з 18 листопада 2000 року перебуває з ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають чотирьох дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4. Зазначила також, що сім'я остаточно розпалася, між подружжям останнім часом виникали багато свар на побутовій основі, спроби позивача зберегти сім'ю виявилися не вдалими. Крім того, на думку позивача, неможливість мирно проживати разом з відповідачем погано відображається на вихованні дітей.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, її представник - адвокат Дімітренко В.Є., надав заяву про розгляд справи без участі позивача, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить позов задовольнити (а.с.20).

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі, спору щодо місця проживання дітей немає, час на примирення йому не потрібен, проти задоволення позову не заперечує (а.с.19).

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з огляду на таке.

Як вбачається з долученого до матеріалів справи свідоцтва про укладення шлюбу, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі, зареєстрованому 18 листопада 2000 року виконавчим комітетом Базар'янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, про що складено відповідний актовий запис за №9 (а.с.5). Від шлюбу сторони мають доньок ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, а також синів - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4. В підтвердження цього факту до матеріалів справи долучено копії свідоцтв про народження від 26.04.2001р. серії НОМЕР_1, від 17.01.2003р. серії НОМЕР_2, від 12.10.2009р. серії НОМЕР_3 та від 13.03.2014р. серії НОМЕР_4 (а.с.а.с.6-8).

Відповідно до ч.2 ст.104 Сімейного кодексу України (далі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

За змістом ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до вимог ст.110 цього Кодексу, якою закріплено право одного з подружжя на подання позову про розірвання шлюбу.

Обмеження права на подання позову, визначені ч.2 ст.110 СК України, судом не встановлені.

Згідно з ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Досліджені матеріали справи дають підстави вважати, що подальше збереження шлюбу між позивачем та відповідачем суперечитиме їхнім інтересам, порушуватиме принцип добровільності шлюбу, визначений ст.24 СК України, а також не відповідатиме інтересам їхніх дітей.

Крім того, за змістом ст.113 Сімейного кодексу України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Частиною 2 ст.114 СК України передбачено, що у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 є обґрунтованими, відповідають нормам сімейного законодавства і тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до ст.79 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Частиною 1 ст. 88 ЦПК України встановлено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Судом встановлено, що при подачі позову, позивач сплатила судовий збір у розмірі 243 грн.60коп.(а.с.1). Докази на підтвердження понесення позивачем інших витрат в матеріалах справи відсутні.

За таких обставин, сплачений ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 243грн.60коп., підлягає стягненню з відповідача на її користь.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст.3,10,11,14, 57-60,64, 88, 158, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


Цивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.


Шлюб ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_9, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_10, зареєстрований 18 листопада 2000 року виконавчим комітетом Базар'янської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, актовий запис №9, - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище - «ОСОБА_1».


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_10, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_9, судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 коп.


Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.






Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація