Судове рішення #41734976

543/282/15-ц

2-о/543/19/15


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.04.2015 сел. Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді - Гришко О.Я.

при секретарі - Федорині А.А.

з участю заявника - ОСОБА_1

представника заявника - адвоката Верпети В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця Полтавської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Войнихівська сільська рада Лубенського району Полтавської області, приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Карпець Оксана Михайлівна про встановлення факту родинних відносин, -

в с т а н о в и в:

Заявник ОСОБА_1 звернулася 02 квітня 2015 року до Оржицького районного суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.

Із заяви ОСОБА_1 вбачається, що після смерті її рідної тітки - ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року, залишилось спадкове майно - земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Заявниця, як спадкоємиця своєї рідної тітки за законом, подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину по причині відсутності свідоцтва про народження ОСОБА_4. Актові записи про народження ОСОБА_4 також не збереглися. Таким чином, ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та ОСОБА_4, як племінницею та рідною тіткою.

В судовому засіданні представник заявника подану заяву підтримав у повному обсязі, в своїх поясненнях посилався на обставини, що викладені в заяві, і просив суд її задовольнити.

Представники Войнихівської сільської ради Оржицького району Полтавської області в судове засідання не з'явились, від сільської ради надійшов лист, в якому вони просили справу розглянути без участі представника сільської ради, проти задоволення заяви не заперечували.

Приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Карпець О.М. в судове засідання не з'явилась, від неї надійшов лист, в якому вона просила розглянути справу без її участі, не заперечувала проти задоволення заяви.

Суд, заслухавши пояснення представника заявника, показання свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Судом встановлено, що ОСОБА_4, останнім постійним місцем проживання якої було с. Піски Лубенського району Полтавської області (а.с. 5), померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року, про що видане відповідне свідоцтво про смерть (а.с. 4).

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,960 га, яка розташована на території Войнихівської сільської ради Лубенського району Полтавської області, державний акт на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_1, виданий 29.01.2004 року (а.с. 6).

Як вбачається із свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_8, який помер ІНФОРМАЦІЯ_6 року (а.с. 9) перебували в зареєстрованому шлюбі. До укладення шлюбу ОСОБА_4 мала прізвище «ОСОБА_4» (а.с. 8).

Згідно свідоцтва про одруження, заявниця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, до одруження мала дівоче прізвище «ОСОБА_1» (а.с. 14-16).

З свідоцтва про народження вбачається, що батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, був ОСОБА_9 (а.с. 13).

Згідно свідоцтва про народження, батько заявниці, ОСОБА_9, народився ІНФОРМАЦІЯ_7 року в с. Піски Лубенського району Полтавської області, його батьками були ОСОБА_10 та ОСОБА_11 (а.с. 12).

Згідно виписок з погосподарських книг Войнихівської сільської ради Лубенського району, ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 зазначаються як брат та сестра. Їх батьками вказані ОСОБА_10 та ОСОБА_11 (а.с. 17-19).

Заявниця, як спадкоємиця своєї рідної тітки за законом, подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (а.с. 10). Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину по причині відсутності відповідних документів, що підтверджують факт родинних відносин (а.с. 11). Актові записи про народження ОСОБА_4 не збереглися (а.с. 7).

В судовому засіданні свідок ОСОБА_6 підтвердив, що ОСОБА_4 була рідною сестрою ОСОБА_9, вони народилися і виросли в селі Піски, за життя вони визнавали один одного рідними сестрою і братом відповідно, у них були спільні батьки: ОСОБА_10 та ОСОБА_11, які за життя визнавали їх рідними сином і донькою. Свідок ОСОБА_7 підтвердив, що ОСОБА_4 за життя визнавала ОСОБА_1 племінницею, остання приїжджала до неї в гості, допомагала по господарству, здійснила поховання тітки після її смерті.

Встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_4, як між племінницею та рідною тіткою, необхідне заявнику для подальшого оформлення права на спадщину.

Отже, проаналізувавши всю сукупність письмових доказів по справі разом з показаннями свідків, які не є зацікавленими особами по справі, враховуючи не заперечення заінтересованих осіб у справі щодо задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, суд приходить до висновку, що заявник ОСОБА_1 довела суду, що ОСОБА_4, була її рідною тіткою, цей факт повинен бути встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 11, 60, 212, 235, 256-259 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

1. Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Войнихівська сільська рада Лубенського району Полтавської області, приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області Карпець Оксана Михайлівна про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

2. Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року, останнім місцем проживання якої було с. Піски Лубенського району Полтавської області, як між племінницею та рідною тіткою.

Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області подається протягом десяти днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час розгляду справи, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація