Судове рішення #417212
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

"23" січня 2007 р.                                                                   Справа № 284/14-06

 

Господарський суд Київської області у складі судді  заступника Голови господарського суду Короткевича О.Є. розглянувши справу       

За позовом

Державної податкової інспекції у Рокитнянському районі Київської області, Київська обл., смт. Рокитне

 

до

Приватного підприємства «Діана», смт. Рокитне 

 

про

скасування державної реєстрації

секретар судового засідання: Білик Л.Ю.

 

За участю представників:

від позивача

Не з'явився;

 

від відповідача

Градов С.І. (директор)

 

Обставини справи:

 

Державна податкова інспекція у Рокитнянському районі Київської області (далі -позивач) звернулася до господарського суду Київської області з позовною заявою до Приватного підприємства «Діана», смт. Рокитне  (далі -відповідач) про скасування державної реєстрації.

Представник позивача в позовній заяві та усних поясненнях наданих в судовому засіданні, в обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на Закон України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, Господарський кодекс України та здійснення відповідачем діяльності, що суперечить установчим документам.

Відповідач проти вимог позивача заперечує з підстав, викладених у запереченнях на адміністративний позов.

Розгляд справи відкладався на 24.10.2006 року о  12-20, 14.11.2006 року о 10-00, 05.12.2006 року о 10-20 та 23.-01.2007 року о 12-00.

Від позивача надійшло клопотання від 18.01.2007 року про розгляд справи за відсутності представника державної податкової інспекції в порядку ч. 3 ст. 122 КАС України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника відповідача, суд

 

встановив:

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Як вбачається із матеріалів справи відповідач зареєстрований Рокитнянською  районною державною адміністрацією, як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа 09.04.2004 р., реєстраційний № 490, за адресою 09600, Київська обл., Рокитнянський р-н,  смт. Рокитне, вул. Лагерна, 15, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Відповідач взятий на облік платника податків у ДПІ у Рокитнянському районі 05.05.2004 р. за № 10, що підтверджується довідкою № 42  від 07.08.2006 р., яка знаходиться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з ч. 2 ст. 238 Господарського кодексу України види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

В позовній заяві зазначено, що, відповідач працює збитково, оскільки як вбачається з поданих відповідачем до ДПІ декларацій з податку на прибуток за 2004 р. - перше півріччя 2005 р., всі показники декларацій мають нульове значення.

Позивач зазначає, що починаючи з другого півріччя 2005 року відповідач перед ДПІ взагалі не звітується. Проте зазначене спростовується листом позивача №2933/8від 02.10.2006 року, з якого вбачається, що податкові декларації з податку на прибуток подавалися до ДПІ відповідачем щоквартально.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на ст.ст.  42, 49, 57, 247 ГК України, п. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” та вважає, що здійснення відповідачем підприємницької діяльності без отримання прибутку суперечить Господарському кодексу України та п. 2.1 статуту відповідача, відповідно до якого підприємство створено з метою отримання прибутку від своєї діяльності.

Скасування державної реєстрації, як один із видів адміністративно-господарської санкції передбачено ч. 1 ст. 247 ГК України та застосовується у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам.

Пунктом 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” встановлено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.

Позивачем не доведено суду та навіть не зазначено у позовній заяві, яку саме діяльність, що заборонена законом, або суперечить закону чи установчим документам,  здійснює відповідач. Щодо твердження позивача про порушення відповідачем норм Господарського кодексу України та п. 2.1 статуту, то суд вважає його необґрунтованим, оскільки отримання прибутку від підприємницької діяльності є метою підприємства, а не його обов'язком. Крім того, здійснення підприємницької діяльності без отримання доходу (прибутку) законом не заборонено та не є підставою для постановлення судового рішення про скасування державної реєстрації юридичної особи, оскільки суд не вбачає в діях відповідача порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності (п. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”).

За таких обставин, позовні вимоги щодо скасування державної реєстрації підприємства відповідача судом визнаються такими, що не підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162 та п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

 

постановив:

 

1. Відмовити в задоволенні позовних вимог.

2. Копію постанови надіслати сторонам.

 

         

Дану Постанову може бути оскаржено у 10-денний термін або у 20-денний термін після подання в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження.         

Дана Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги, або після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а Постанови суду -без змін.

 

Заступник голови

господарського суду                                                                                         О.Є.Короткевич

 

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі - 26.01.2007 року

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація