Справа № 202/2299/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2015 року Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська в складі: головуючої - судді Марченко Н.Ю. при секретарі Котулі А.М., за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі 1000 грн. щомісячно, посилаючись на те, що відповідач як батько дитини з лютого 2012 року матеріальної допомоги не надає, дитина знаходиться на її утриманні.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, просив стягнути аліменти в меншому розмірі, посилаючись на те, що офіційної роботи він не має, мешкає з дружиною та дочкою, проте батьком дитини він не записаний.
Суд, з'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав:
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 183 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження /а.с. 3/.
Дитина проживає разом з матір'ю та знаходиться на її утриманні.
Відповідач за віком та станом здоров'я є працездатним, офіційно не працевлаштований, інших дітей не має, аліментів на утримання батьків, дружини не сплачує.
В Україні станом на час пред'явлення позову встановлено прожитковий мінімум на одну дитину віком до 6 років - 1032 гривні в місяць. Тобто законом визначено мінімальну суму, необхідну для щомісячного утримання дитини такого віку.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище сторін, те, що відповідач є працездатною особою, всі інші обставини, що мають значення для визначення розміру аліментів, та, враховуючи, що утримувати дітей до досягнення ними повноліття повинні обидва батьки, вважає необхідним визначити розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 700 грн. щомісячно з послідуючою індексацією відповідно до закону, починаючи стягувати з дня подання позовної заяви, тобто 6 березня 2015 року, до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 209, 212-215, 367 ч. 1 п. 1, 88 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Дніпропетровська, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі 700 (сімсот) грн. щомісячно з послідуючою індексацією відповідно до закону, починаючи з 6 березня 2015 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська протягом 10 днів з для проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.Ю. Марченко