Справа №2-1306
2007 рік
Рішення
Іменем України
17 січня 2007 року Жовтневий районний суд м. Харкова
у складі: головуючого - судді Шиянової Л.О.
при секретарі - Кушнаренко К.І. розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
Встановив: В грудні 2006 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, та просить ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 500 гривень щомісяця на утримання доньки ОСОБА_3 посилаючись на те, що шлюб з відповідачем зареєстровано 30.08.2002 року у Московському відділі реєстрації актів цивільного стану м. Харкова. Від цього шлюбу мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3. Сімейні стосунки з чоловіком не склалися, рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 17.01.2007 року шлюб розірвано. Батько дитини відмовляється у добровільному порядку брати участь у матеріальному забезпеченні дитини, у зв'язку з чим вона вимушена звернутися до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, однак уточнила та просить стягнути аліменти у твердій грошовій сумі 300 гривень щомісяця.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання з'явився, проти позову не заперечував, пояснив, що дійсно матеріальну допомогу на утримання дитини він не надає. Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог до ОСОБА_2 та необхідності їх задоволення, виходячи зі слідуючих обставин:
Судовим розглядом встановлено, що шлюб між сторонами зареєстровано 30.08.2002 року у Московському відділі реєстрації актів цивільного стану м. Харкова, актовий запис НОМЕР_1 ( а.с. 5). Сторони по справі мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 (а. с. 6), дитина постійно мешкає та знаходиться на утриманні позивачки по справі (а.с. 7).
Відповідно до ст.ст. 180,181 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов'язку кошти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду.
Відповідно ст. 183 Сімейного Кодексу України, размір аліментів, які будуть стягуватися на неповнолітню дитину з її батьків, визначається у частці від заробітку (доходу) платника аліментів і за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 184 Сімейного Кодексу України суд, за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідач ОСОБА_2 від утримання своєї доньки ухиляється, про що пояснила суду позивачка та що не було спрастовано у судовому засіданні.
Таким чином, позов ОСОБА_1. про стягнення з відповідача в її користь аліментів на утримання їх спільної доньки повніст'ю відповідає вимогам закону, а тому підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.88 ЦПК Украини з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню держмито.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,15,57,59,60, 61,88, 208, 210, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 180,181,182,183,191 Сімейного Кодексу України, суд -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини -задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2, який народився м. Харків, що мешкає АДРЕСА_1, працюючегоІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх спільної доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 300 грн. щомісяця, починаючи з 12 грудня 2006 року і до досягнення їх сумісною донькою повнолітного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави держмито у сумі 51 гривня.
Рішення у межах суми рахунку за місяць підлягає негайному виконанню. Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення через Жовтневий районний суд м. Харкова заяви про апеляційне оскарження, а також апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання вказаної заяви про його апеляційне оскарження.
Головуючий
суддя ШияноваЛ.О.