Справа № 2-687/2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 р. м. Харків
Жовтневий місцевий районний суд м. Харкова в складі: головуючого - судді Федюшина Н.В., при секретарі - Корнеєвої І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратив право користування житловим приміщенням, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд з позовною заявою до відповідача та просить постановити рішення в силу якого визнати ОСОБА_2. таким, що втратив право користування житловим приміщенням розташованим за адресою:АДРЕСА_1, посилаючись на те, що на підставі свідоцтва про право власності від 05.10.1995 року позивачці належить 45/200 частин житлового будинку розташованого в АДРЕСА_2, яке зареєстроване в ХБТІ 18.10.1995 року за реєстровим 56566. В 2004 році вона за проханням свого онука ОСОБА_2. прописала його в зазначеному приміщенні та з того часу останній більш до неї не приїзджав. У звязку з тим, що позивачка є пенсіонером, на протязі двох років вона змушена платити за відповідача комунальні платежі, матеріальної допомоги останній не надає, вона вимушена була звернутися в суд з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та пояснив суду, що протягом 2 років відповідач у вказаному приміщенні не мешкає, станом житла не переймається, в ремонті участі не приймає, комунальні платежі не сплачує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить оголошення в газеті „Слобідський Край" НОМЕР_1 про час та місце розгляду справи. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_4., яка є рідною сестрою відповідача пояснила, що останній прописався у позивачки - його рідної бабусі для того, щоб працевлаштуватися та з того самого часу за адресою:АДРЕСА_1 не проживає, комунальні платежі не сплачує.
Свідок ОСОБА_5 доповіла суду, що вона є сусідкою позивачки яку вона знає з дитинства, також знає, що ОСОБА_1. прописала у себе 2 роки тому свого онука ОСОБА_2., якого з того часу більш не бачила, за адресою:АДРЕСА_1 останній не проживає, комунальні платежі не сплачує.
Суд, вислухав пояснення представника позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Так, згідно свідоцтва про право власності від 05.10.1995 року позивачці належить 45/200 частин житлового будинку розташованого в АДРЕСА_2, яке зареєстроване в ХБТІ 18.10.1995 року за реєстровим НОМЕР_2.
Як вбачається з копії домової книги, відповідач прописаний за адресою:АДРЕСА_1 з 2004 року.
Також, відповідно актів від 31.08.2006 року, які було складено за участю мешканців АДРЕСА_1 та завірених головою вуличного комітету НОМЕР_3, відповідач за вказаною адресою не мешкає більше 2 років.
Відповідно до ст. 71 ЖК України жиле приміщення за відсутнім зберігається на протязі шести місяців, а термін відсутності відповідача перевищив вказане.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10,11,60, 88,169,209,212,213-215,224-226 ЦПК України, ст. 71,72,116 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратив право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
Зобов'язати відділення з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Жовтневого РВ ХМУ УМВС України в Харківській області анулювати паспортну реєстрацію ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, шляхом подачі заяви про перегляд протягом 10 днів з дня отримання його копії, або оскаржено у загальному порядку, передбаченому ЦПК України.
Суддя М.В.Федюшин