Судове рішення #41698607

Cправа № 127/7743/15-а

Провадження № 2-а/127/289/15


ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у справі

10 квітня 2015 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гуменюк К.П., розглянувши матеріали адміністративного позову представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про визнання незаконними дії державного виконавця та заборону виконання ним певних виконавчих дій,-

в с т а н о в и в :

Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області в порядку адміністративного судочинства з адміністративним позовом до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, в якому просить, скасувати постанову державного виконавця від 25.03.2015 про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження у виконавчому провадженні ВП № 46050725.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що дана справа не підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області та її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, 22.01.2015 Вінницьким міським судом Вінницької області було видано виконавчий лист № 127/17071/14-ц про стягнення з ОСОБА_1В на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_4, в твердій грошовій сумі в розмірі 800,00 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 06.08.2014.

На підставі вищезазначеного виконавчого листа державним виконавцем Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_5 відкрите відповідне виконавче провадження ВП № 46050725 по стягненню з ОСОБА_1В на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_4, в твердій грошовій сумі в розмірі 800,00 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 06.08.2014.

В рамках виконання вказаного виконавчого провадження державним виконавцем Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_5 25.03.2015 винесена оскаржувана постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, якою накладено арешт на все майно, що належить боржнику та заборону здійснювати відчуження.

Отже, саме вказані дії державного виконавця по винесенню постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження є предметом даного спору.

Частиною 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", що є спеціальним в частині виконання судових рішень, закріплює, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.

У розумінні ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. При цьому, сторони, які можуть оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби належать також їх представники за законом чи договором.

Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників. (Пленум Вищого адміністративного суду України - постанова від 21 травня 2012 року № 5 із змінами і доповненнями «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності ДВС»).

Крім того, згідно зі статтею 383 Цивільного процесуального кодексу України від 18.03.2004 № 1618-IV сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ. (ч. 1, 2 ст. 384 Цивільного процесуального кодексу України).

Враховуючи викладене, а також те, що позивач є боржником по вищевказаному виконавчому провадженню по виконанню рішення Вінницького міського суду Вінницької області, дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на те, що реалізація позивачем свого права на судовий захист щодо дій та бездіяльності відповідача при здійсненні виконавчого провадження повинна відбуватись в порядку, визначеному ст.ст. 383 - 386 ЦПК України, так як спір виник з підстав вчинення виконавчих дій на виконання рішення загального суду в цивільному порядку, оскільки процес виконання судового рішення нерозривно пов'язаний зі справою, у якій суд надав захист.

В зв'язку з чим, компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 181 КАС України, на дані спірні правовідносини не поширюється.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 109, 165, 186 КАС України, суддя,-

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про визнання незаконними дії державного виконавця та заборону виконання ним певних виконавчих дій, в зв'язку з тим, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Роз'яснити позивачу право звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів в порядку цивільного судочинства за правилами статті 383 ЦПК України.

Повернути позивачу позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.

Повернути з Державного бюджету України судовий збір сплачений, ОСОБА_1 (ідентифікацій номер НОМЕР_1) в сумі 75 (сімдесят п’ять) грн., згідно квитанції № 173589922479079 від 07.04.2015.

Ухвала може бути оскаржена через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_6


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація