Справа № 308/4024/15-п
П О С Т А Н О В А
09.04.2015 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Світлик О.М., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділу прикордонної служби «Тиса» Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 053850 від 01.03.2015 року вбачається, що 01.03.2015 року о 14 год. 15 хв. на виїзд з України слідував гр. ОСОБА_2 ОСОБА_1 і в ході проведення контролю другої лінії було встановлено, що він являється громадянином України. Таким чином, ОСОБА_1 намагався перетнути державний кордон України з використанням документів, що не дають права громадянам України на перетинання державного кордону, чим порушив ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається у протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Наведені вимоги закону при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення виконані не були. Зокрема, в протоколі не зазначено, вимоги якого саме нормативно-правового акту порушено, що стало наслідком притягнення особи, відносно якої складено протокол, до адміністративної відповідальності, так як стаття 204-1 КУпАП є відсильною нормою. Диспозицією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП передбачено перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
У ході перевірки адміністративного матеріалу встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення Відділу прикордонної служби «Тиса» Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України серії ЗхРУ № 053850 від 01.03.2015 року не зазначено суть адміністративного правопорушення, тобто з використанням яких саме документів ОСОБА_1 намагався перетнути державний кордон України та яким чином був встановлений факт належності ОСОБА_1 до громадянства України.
Окрім того, не було забезпечено належне повідомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про дату і місце розгляду справи в суді, оскільки у графі протоколу «Гр…. повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться…» датою розгляду визначено 30 березня 2015 року без зазначення часу її розгляду, яка на час передачі справи до суду 08 квітня 2015 року 13 годин 26 хвилин вже сплинула. Зазначений факт унеможливлює розгляд справи судом протягом доби, як це встановлено ч. 2 ст. 277 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об’єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, вважаю доцільним повернути матеріали справи для належного оформлення.
Тому, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово непрацюючого, за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, повернути для належного оформлення до Відділу прикордонної служби «Тиса» Чопського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3