Судове рішення #41696

   


ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А


18.07.06 р.                                                            № 02-10/329


Суддя господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши заяву закритого акціонерного товариства “Енерговугілля”, м. Донецьк, про перегляд судового рішення від 17.11.2005 року за нововиявленими обставинами по справі № 6/288 від 14.09.2005 року

за позовом: Кіровоградської об”єднаної державної податкової інспекції, м. Кіровоград,

до відповідачів: Обласного державного комунального підприємства “Кіровоградпаливо”, м. Кіровоград,

закритого акціонерного товариства “Енерговугілля”, м. Донецьк,

Управління промисловості, енергетики, транспорту і зв”язку Кіровоградської обласної державної адміністрації, м. Кіровоград

про стягнення 2559054, 00 грн., -


                                               ВСТАНОВИВ:


Верховною Радою України 06.07.2005 року прийнято Кодекс адміністративного судочинства України, який набрав чинності 01.09.2005 року.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні  ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до пункту 2 статті 18 цього кодексу окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Пунктом 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу  адміністративного судочинства України визначено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори  за  зверненням  суб'єкта  владних повноважень у випадках, встановлених законом.

До господарського суду 17.07.2006 року надійшла заява закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” про перегляд судового рішення від 17.11.2005 року по справі № 6/288 за нововиявленими обставинами.

Органи державної податкової адміністрації, в даному випадку Кіровоградська ОДПІ, – є  суб'єктом  владних повноважень. Таким чином, справи за участю таких органів при здійсненні  ними владних управлінських функцій на основі законодавства, підлягають розглядові місцевими та апеляційними господарськими судами в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Стаття 248 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленим обставинами.

До заяви про перегляд судового рішення за нововиявленим обставинами додаються  копії  заяви відповідно до кількості осіб,  які брали участь у справі,  та документ про сплату судового збору.

Заява   підписується   особою,   яка   її  подає,  або  її представником,  який додає оформлений належним чином документ  про свої повноваження.

Згідно статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України не  пізніше  наступного  дня  після  надходження  заяви до адміністративного суду суддя перевіряє  її  відповідність  вимогам статті 248   цього   Кодексу   і  вирішує  питання  про  відкриття провадження за нововиявленими обставинами.

До заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами,  яка  не оформлена відповідно до вимог,  встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Тобто, суддя, встановивши, що заяву про перегляд судового рішення за  нововиявленими обставинами подано без додержання вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви про перегляд судового рішення за  нововиявленими обставинами без руху, у якій зазначаються недоліки заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Копія ухвали про залишення заяви про перегляд судового рішення за  нововиявленими обставинами без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із такою заявою.

Якщо позивач усунув недоліки заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

До заяви закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами не додані копії заяви відповідно до кількості осіб,  які брали участь у справі, докази на підтвердження повноважень особи, яка її подає, крім того дана заява не містить посилання на норми Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на викладене суддя, встановивши вищезазначені недоліки заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами, керуючись ст. ст. 108, 250 Кодексу адміністративного судочинства України залишає заяву про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами без руху до 04.08.2006 року з метою надання заявнику можливості усунути вищезазначені недоліки.

Керуючись статтями 2, 11, 17, 18, 108, 245-250 та пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -


                                         ПОСТАНОВИВ:


1. Заяву закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” про перегляд судового рішення від 17.11.2005 року по справі № 6/288  за  нововиявленими обставинами (вх. № 2885/43 від 17.07.2006 року) залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами до 04.08.2006 року.

3. Копію ухвали надіслати закритому акціонерному товариству “Енерговугілля”.

Ухвала про залишення заяви про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами без руху може бути оскаржена особою, яка подала заяву про перегляд судового рішення  за  нововиявленими обставинами.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява   про   апеляційне  оскарження  ухвали  суду  першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи,  яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне  оскарження  обчислюється  з дня  отримання нею копії ухвали.  Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається  протягом  десяти  днів  після  подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала суду першої інстанції,  якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України,  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений Кодексом адміністративного судочинства України,  постанова або  ухвала  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя                                                                                Коваленко Н.М.

  • Номер:
  • Опис: інформація щодо виплати суддям вихідної допомоги при виході у відставку, ДСА України
  • Тип справи: Запит на інформацію
  • Номер справи:    
  • Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Коваленко Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2019
  • Дата етапу: 27.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація