Судове рішення #4169161

                                               Справа № 2-2657/08

 

 

РІШЕННЯ

 

ІМЕНЕМ                        УКРАЇНИ

02 грудня 2008 року                                                                                       м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі:

головуючого судді:                                                                                                    Амброскіна  В.Л.,

при секретареві:                                                                                                         Мітіної Т.В.,   

за участю представника позивача Волошиної Є.В., а також  відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №5» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2, про стягнення заборгованості за комунальні послуги в розмірі 6882 грн. 40 коп. та технічному обслуговуванню будинку та прибудинкової території в розмірі 1257 грн. 59 коп., а всього на суму 8139 грн. 99 коп., -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача за довіреністю Шамрай О.Ю. звернулась до суду з вищевказаними позовними вимогами. В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено, що відповідачі зареєстровані та мешкають у квартирі АДРЕСА_1. Зазначена квартира є власністю відповідачів та знаходиться в будинку, який перебуває на балансі КП «ВРЕЖО №5». Мешканці квартир зобов'язані своєчасно вносити плату за технічне обслуговування будинку та прибудинкової території та плату за комунальні послуги. У зв'язку із несвоєчасною сплатою зазначених платежів, станом на 01.06.2008 року, за відповідачами утворилась заборгованість по комунальним послугам  в розмірі 6882 грн. 40 коп. та по технічному обслуговуванню будинку та прибудинкової території в розмірі 1257 грн. 59 коп., а всього на загальну суму 8139 грн. 99 коп.. Тому представник позивача просить суд стягнути з відповідачів у солідарному порядку зазначену заборгованість на користь КП «ВРЕЖО №5».

У судовому засіданні представник позивача Волошина Є.В. позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила стягнути з відповідачів зазначену заборгованість з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, не заперечувала проти їх задоволення та пояснила, що не сплачувала зазначені платежі в повному обсязі у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, але про час та місце судового розгляду булда повідомлена належним чином, тому суд розглядає справу за її відсутності.

Вислухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі та дослідивши інші докази, що є у матеріалах справі, суд вважає, що позов КП «ВРЕЖО №5» підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно довідок ЖЕД №3, відповідачі мешкають та зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 та за ними, станом на 01.06.2008 року рахується заборгованість по комунальним послугам в розмірі 6882 грн. 40 коп. та по технічному обслуговуванню будинку та прибудинкової території в розмірі 1257 грн. 59 коп., а всього на загальну суму 8139 грн. 99 коп., що також підтверджується відповідними щомісячними розрахунками. Але, відповідно до тих же самих щомісячних розрахунків, відповідачами у червні 2008 року було здійснено оплату в рахунок погашення заборгованості за комунальні послуги в розмірі 89 грн. 73 коп. та по технічному обслуговуванню будинку та при будинкової території в розмірі 19 грн. 13 коп., у зв'язку із чим загальна заборгованість відповідачів станом на 01.06.2008 року є меншою та складає по комунальним послугам в розмірі 6792 грн. 67 коп. та по технічному обслуговуванню будинку та при будинкової території в розмірі 1238 грн. 46 коп., а всього на загальну суму 8031 грн. 13 коп..

Дані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Згідно п.п. 7 і 10 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572 (в редакції від 25.01.2006 року), встановлено обов'язок своєчасно вносити оплату за комунальні та інші послуги.

Згідно ст.ст.151 і 162 Житлового кодексу Української РСР, власник квартири зобов'язаний брати участь у витратах по утриманню квартири і при домової території та сплачувати комунальні послуги.

На підставі ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Суд вважає, що оскільки заборгованість відповідачів станом на 01.06.2008 року є меншою та складає по комунальним послугам в розмірі 6792 грн. 67 коп. та по технічному обслуговуванню будинку та при будинкової території в розмірі 1238 грн. 46 коп., тому позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині стягнення заборгованості на зазначені суми.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.151 та 162 Житлового кодексу Української РСР, ст.ст.526, 541, 543 ЦК України, п.п. 7 і 10 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572 (в редакції від 25.01.2006 року), а також ст.ст.88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ: 

Цивільний позов Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №5» задовольнити частково.

Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на користь Комунального підприємства «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №5» (р/р №26006036550004 в АКБ  «Індустріалбанк»,  МФО  313849,  код  ОКПО  05465169), заборгованість за комунальні послуги в розмірі 6792 грн. 67 коп. та за технічне обслуговування будинку та прибудинкової території в розмірі 1238 грн. 46 коп., а всього на суму 8031 грн. 13 коп..

В задоволенні інших позовних вимог Комунальному підприємству «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання №5» - відмовити.

Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 судові витрати на користь держави в розмірі 110 грн. 31 коп..

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Запорізької області через Комунарський районний суд м.Запоріжжя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подання апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя:                                                                                   В.Л. Амброскін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація