Справа № 712/10453/14-ц
Провадження № 6/712/367/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2015 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
Головуючого/судді - Троян Т.Є.
при секретарі - Шмагайло Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соснівського районного суду м. Черкаси подання старшого державного виконавця Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження гр. ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, до повного виконання ним своїх обов’язків,
В С Т А Н О В И В:
Старший державний виконавець Придніпровського відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження гр. ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, до повного виконання ним своїх обов’язків, мотивуючи свої вимоги наступним:
На виконанні у Придніпровському відділі ДВС Черкаського міського управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 712/10453/14-ц від 29.01.2015 року Соснівського районного суду м. Черкаси про стягнення з гр. ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітніх дітей Аліни, ІНФОРМАЦІЯ_1 та Євгенія, 08.03.2007 р. в твердій грошовій сумі 2000 грн. щомісячно, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 21.07.2014 року і до повноліття дітей.
11.02.2015 року державним виконавцем відкрито виконавче провадження.
Станом на 01.04.2015 року боржник так і не виконав свої аліментні зобов’язання перед ОСОБА_3 в сумі 15 409,67 грн.
Боржник ігнорує вимоги державного виконавця та не вживає належних заходів щодо повного або часткового погашення заборгованості через що має заборгованість. У зв’язку з цим державний виконавець просить тимчасово обмежити його право виїзду за межі України.
Державний виконавець в судове засідання не з’явився, проте в своїй заяві просить розглядати подання без його участі.
Суд, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Порядок здійснення права на виїзд за кордон осіб, які є громадянами України, а також випадки тимчасового обмеження права на виїзд за кордон регулюються Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року, ч. 1 ст. 1 якого передбачає, що громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим законом. Такі випадки передбачені у ст. 6 зазначеного закону, одним з яких є дія неврегульованих аліментних, договірних чи інших невиконаних зобов’язань – до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках. При цьому дана міра носить надзвичайний характер та має застосовуватися у виключних випадках у разі неможливості виконання рішення суду за допомогою інших передбачених законом заходів.
Необхідною умовою для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи за межі України є наявність встановленого факту про те, що боржнику відомо про судове рішення, яким на нього покладені відповідні зобов'язання, примусове виконання якого здійснюється державною виконавчою службою, а також про відкриття виконавчого провадження.
Згідно ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України подання про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України розглядається негайно за участю державного виконавця, що звернувся з таким поданням. Таким чином, державний виконавець повинен прибути до суду і звернутися з поданням, взяти участь в засіданні, надати суду матеріали виконавчого провадження та надавати пояснення. Проте, державний виконавець до суду не з’явився, пояснення та матеріали виконавчого провадження не надав. Надані копії належним чином ніким не завірені.
В доданих до подання матеріалах не надано доказів у підтвердження того, що боржнику відомо про судове рішення, вручена або надіслана постанова про відкриття виконавчого провадження та він навмисно ухиляється від виконання судового рішення, не вказано які перешкоди вчинені з боку боржника для проведення виконавчих дій державному виконавцеві. Не було надано суду й доказів у підтвердження наміру боржника виїхати за межі України, його звернення до відповідних органів з цього питання. Таким чином, не було встановлено фактів, що ставлять під загрозу питання примусового виконання судового рішення та потребують тимчасового обмеження права виїзду боржника за межі України.
На підставі наведеного, керуючись ст. 377-1 ЦПК України, положеннями ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», суд –
У Х В А Л И В:
В поданні старшого державного виконавця Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження гр. ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, до повного виконання ним своїх обов’язків – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області протягом 5 днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий: Т.Є. Троян