КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
УХВАЛА
про залишення без руху
09 квітня 2015 року Справа № П/811/1151/15
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Петренко О.С., розглянувши матеріали у справі
за позовом: Директора ПВКП "Промагрокомплекс" Пак О.В.
до відповідача: головного державного виконавця ВДВС Олександрійського міськрайонного управління юстиції Кошеленко В.М.
про визнання дій незаконними та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
Директор ПВКП "Промагрокомплекс" Пак О.В. звернувся до суду з адміністративним позовом до головного державного виконавця ВДВС Олександрійського міськрайонного управління юстиції Кошеленко В.М. з наступними позовними вимогами:
1) визнати незаконними дії державного виконавця ВДВС Олександрійського МРУЮ Кошеленко В.М. щодо початку примусового виконання та стягнення судового збору;
2) скасувати постанову головного державного виконавця ВДВС Олександрійського міськрайонного управління юстиції Кошеленко В.М. від 11.07.2014 року про стягнення з ПВКП "Промагрокомплекс" виконавчого збору в розмірі 114947,61грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України /далі КАС України/, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, необхідно зазначити, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з наступних підстав.
Нормами ст.106 КАС України визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (ч.3).
У силу ст.4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 р. (далі - Закон №3674) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Зазначений позов має одночасно майновий і немайновий характер, а тому судовий збір має бути сплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору.
З огляду на викладене, позивачу належить надати до суду докази сплати судового збору за позовну заяву у розмірі передбаченому Законом України "Про судовий збір" для позовних вимог майнового та немайнового характеру (73,08 грн.+229,90грн. = 302,98 грн).
Позивачем разом з позовною заявою подано клопотання про поновлення пропущеного строку. В обґрунтування пропущення строку позивачем долучено копію ухвали Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.03.2015р.
Частиною 2 статті 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, позивачем, в порушення вимог ч.2 ст.106 КАС України не надано доказів коли саме підприємство звернулося до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області зі скаргою на дії головного державного виконавця ВДВС Олександрійського МРУЮ Кошеленка В.М.
Згідно п.2 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання; якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Дана позовна заява подана директором ПВКП "Промагрокомплекс", зазначена адреса, але не зрозуміло, чи адреса ПВКП "Промагрокомплекс" чи директора О.В.Пак.
Тому необхідно визначити у зверненні сторону позивача, адресу позивача та представника позивача, номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є.
Крім того, відсутня дата підписання позову.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, необхідно залишити позовну заяву без руху, на підставі ч.1 ст.108 КАС України, встановивши строк для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 105-108, 165 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Директора ПВКП "Промагрокомплекс" Пак О.В до головного державного виконавця ВДВС Олександрійського міськрайонного управління юстиції Кошеленко В.М. про визнання дій незаконними та скасування постанови - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 22.04.2015 року для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, зокрема надати до суду належним чином оформлене звернення з визначенням сторони позивача, відповідно до п.2 ч.1, ч.5 ст.106 КАС України, з зазначенням дати підписання, з урахуванням вимог ч. 3 ст.106 КАС України, докази сплати судового збору, докази звернення підприємства до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області.
Роз'яснити директору ПВКП "Промагрокомплекс" Пак О.В., що у разі невиконання зазначених вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала судді набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 КАС України.
Ухвала судді може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня постановлення ухвали, а особою, без виклику якої було постановлено ухвалу - в той же строк з дня отримання нею копії ухвали і подання після цього протягом 5 днів апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.С. Петренко