Судове рішення #41656777

09.04.2015

227/1445/15-ц

провадження №2-н /227/101/2015



УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу

09 квітня 2015 року  м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в інтересах Добропільського виробничого управління водопроводно - каналізаційного господарства до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про видачу судового наказу з вимогою про стягнення заборгованості за водопостачання та водовідведення, -

                                                         ВСТАНОВИВ:

Заявник КП «Компанія «Вода Донбасу» в інтересах Добропільського виробничого управління водопроводно - каналізаційного господарства звернувся до суду із  заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2 заборгованості за послуги з питного водопостачання та  водовідведення за період з 01.01.2010 року по 01.03.2015 року у сумі 11053,08 грн. та судового збору в сумі 121грн.80 коп.

Розглянувши надані матеріали, суд приходить до висновку про необхідність відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Відповідно до п.2 ч.3 ст. 100 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.

Згідно п.9 Постанови пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23.12.2011 року, якщо із доданих документів вбачається пропуск позовної давності – така вимога може бути вирішена лише у позовному провадженні (ч.3 ст.267 ЦК України).

Відповідно до ст.256 ЦК України, позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Відповідно до ст.257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Як вбачається із поданої заяви, заявник звернувся до суду із заявою 08.04.2015р., в якій просить видати судовий наказ про стягнення з боржника суми заборгованості, що виникла у період з 01.01.2010 року по 01.03.2015р.

Окрім того, згідно копії особового рахунку б/н виданої ПП "Білицька ремонтно-експлуатаційна служба " Надія" 12.03.2015 р.слідує , що разом із відповідачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в зазначеній квартирі до 22.10.2014р. також була зареєстрована ОСОБА_3 . В доданому до заяви розрахунку заборгованості вбачається проведення нарахування плати за водопостачання та водовідведення до 01.11.2014р із розрахунку всіх зареєстрованих осіб, в тому числі ОСОБА_3 Разом із тим, вимоги щодо стягнення заборгованості висуваються стягувачем лише до ОСОБА_1 та ОСОБА_2

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що із заяви і поданих документів про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за водопостачання та водовідведення вбачається спір про право, що є підставою для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

Керуючись ст.ст. 100, 101, 208-210 ЦПК України, суд -

                                                            УХВАЛИВ:

Відмовити Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» в інтересах Добропільського виробничого управління водопроводно - каналізаційного господарства у прийняті заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за водопостачання та водовідведення з ОСОБА_1, ОСОБА_2.

Роз’яснити заявнику, що згідно ч. 2 ст. 101 ЦПК України, відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Відповідно до ч.2 ст.99 ЦПК України,в разі відмови в прийнятті заяви про видачу судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її проголошення, а особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя                                                                                                                    В. В. Корнєєва

09.04.2015


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація