Судове рішення #4164345
УХВАЛА

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2008 р.                                                                                                                м.  Ужгород

Колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:

головуючого - судді Куштана Б.П.,  суддів: Панька В.Ф. та Кеміня М. П.,  при секретарі Медяник Л.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 13 грудня 2007 р. за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист майнового права та відшкодування моральної шкоди,  -

 

встановила:

 

ухвалою Ужгородського міськрайонного суду від 13.12.07 р. провадження в справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про знесення самочинно збудованих веранди,  сауни та вбудованої прибудови до квартири АДРЕСА_1 з приведенням земельної ділянки в попередній стан закрито.

ОСОБА_1 просить змінити цю ухвалу,  включивши в неї пункт про визнання ухвали суду від 14.03.06 р. щодо зупинення провадження в справі такою,  що не відповідає вимогам діючого законодавства та порушує його права.

При цьому доводить про незаконність лише ухвали від 14.03.06 p.,  яка не є предметом оскарження.

Письмових заперечень на скаргу відповідач не подав.

Суд першої інстанції виходив з того,  що рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 23.11.06 р. у справі 2а-434/06,  яке змінено рішенням апеляційного суду Закарпатської області від 30.08.07 p.,  позовні вимоги ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованих будівель (веранди,  сауни та вбудованої прибудови біля квартири АДРЕСА_1) з проведенням рекультивації земельної ділянки вирішено по суті. Відповідачем у цій справі як за первісним позовом (Ужгородської міської ради) так і за зустрічним позовом (третьої особи з самостійними вимогами ОСОБА_1) був ОСОБА_2 ,  тобто з приводу спору між ОСОБА_1 і ОСОБА_2  є судове рішення,  яке набрало законної сили.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню,  а ухвала - залишенню без змін,  з таких мотивів.

Згідно з положеннями  ст.  205 п.2 ЦПК суд своєю ухвалою закриває провадження в справі,  якщо набрали законної сили рішення суду або ухвала суду про закриття провадження в справі в зв'язку з відмовою позивача від позову або укладення мирової угоди сторін,  ухвалені або постановлені з приводу спору між тими самими сторонами,  про той самий предмет і з тих самих підстав.

Неможливість повторного розгляду справи в цьому випадку грунтується на правових наслідках дії законної сили судового рішення. Відповідно до  ст.  223 ч.2 цього Кодексу після набрання рішенням законної сили сторони та інші особи,  які брали участь у справі,  а також їх правонаступники не можуть знову заявляти в суді ті самі позовні вимоги,  з тих самих підстав або оспорювати в іншому процесі встановлені судом факти і правовідносини.

Як свідчать матеріали цієї справи та оглянутої в судовому засіданні адміністративної справи № 2а-434/06,  позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2  є тотожними. За наслідками

 

 

Справа 22ц - 291/08                                                                            Номер рядка статистичного звіту: 6

Головуючий у першій інстанції: Машкаринець І.М.  Доповідач: Куштан Б.П.

 

2

їхнього розгляду судами ухвалені рішення,  які набрали законної сили та ухвалою Верховного Суду України від 14.02.08 р. залишені без змін.

У контексті наведеного колегія суддів вважає,  що судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Доводів незаконності оскарженої ухвали апелянт не навів.

Керуючись  ст.  ст.  307 ч.2 п.1,  312 п.1,  313,  314 ч.1 п.4,  315,  317,  319 ЦПК України,  -

 

ухвалила:

 

1.      Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

2.      Ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 13 грудня 2007 р. залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення,  однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація