Справа № 526/704/15-ц
Провадження № 2/526/401/2015
Копія:
У Х В А Л А
іменем України
09 квітня 2015 року суддя Гадяцького районного суду Полтавської області Горошко А.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання ОСОБА_2 винною у скоєнні злочинів, а саме: шахрайства, погрози вбивством, та в нанесенні матеріальної і моральної шкоди, -
встановив:
08 квітня 2015 рокуОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання ОСОБА_2 винною у скоєнні злочинів: шахрайства, погрози вбивством, та нанесенні матеріальної і моральної шкоди,в якому просив визнати відповідача такою, що вчинила злочини, передбачені ст. ст. 129, 190 КК України, а саме: систематична погроза ОСОБА_1 фізичною розправою – вбивством та заволодіння сіном позивача шляхом обману, а також просив визнати матеріальну і моральну шкоду, заподіяну йому ОСОБА_2 у сумі 12 750 (дванадцять тисяч сімсот п’ятдесят) грн. та зобов’язати ОСОБА_2 відшкодувати йому збитки в повному обсязі.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, або щодо інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається із позовної заяви, декілька позовних вимог стосуються притягнення до кримінальної відповідальності відповідача ОСОБА_2 за ст. ст. 129, 190 КПК України, однак цивільно-процесуальним законодавством не передбачається розгляд справ про притягнення до кримінальної відповідальності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у судах у порядку цивільного судочинства.
Також позовна заява подана без додержання вимог ч. 1 ст. 121 ЦПК України, а саме: не сплачений судовій збір, що підтверджується актом від 08.04.2015 року про відсутність оригіналу квитанції про сплату судового збору, який зазначений у додатках позовної заяви.
Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Відповідно до ст. 4 ч. 1 ЗУ «Про судовій збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження по даній справі в частині позовних вимог, що стосуються притягнення до кримінальної відповідальності відповідача ОСОБА_2 за ст. ст. 129, 190 КПК України, оскільки розгляд справ про притягнення до кримінальної відповідальності не підлягає розгляду у судах у порядку цивільного судочинства, а в частині вимог щодо визнання матеріальної і моральної шкоду, заподіяної йому ОСОБА_2 у сумі 12 750 (дванадцять тисяч сімсот п’ятдесят) грн. та зобов’язати ОСОБА_2 відшкодувати йому збитки в повному обсязі – залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 121, 122, ЦПК України, ст. 4 ч. 1 ЗУ «Про судовій збір», –
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання ОСОБА_2 винною у скоєнні злочинів, а саме: шахрайства, погрози вбивством, та нанесенні матеріальної і моральної шкоди в частині вимог, що стосуються визнання відповідача такою, що вчинила злочини, передбачені ст. ст. 129, 190 КК України, а саме: систематична погроза ОСОБА_1 фізичною розправою – вбивством та заволодіння сіном позивача шляхом обману.
В іншій частині вимог – залишити без руху.
Роз'яснити позивачу, що з приводу притягнення особи до кримінальної відповідальності йому необхідно звертатися в порядку, передбаченому КПК України.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п’ять днів з дня отримання копії ухвали.
В разі не усунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу з усіма додатками до неї.
Ухвала в частині залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині відмови у відкритті провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: підпис
Копія: вірно
Суддя Гадяцького районного суду
Полтавської області ОСОБА_3