Справа №22ц-3164, 2008р. / 250-09 Головуючий в 1-й інстанції
Калімбет Л.І.
Категорія: Доповідач - Гаркуша В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2009 року січня місяця "20" дня колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Орловської Н.В. Суддів: Гаркуші В.О., Кутурланової О.В.
при секретарі - Зінчук Л.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою відділу державної виконавчої служби Генічеського районного управління юстиції на ухвалу Генічеського районного суду Херсонської області 2008 року по справі
за скаргою
ОСОБА_1
до
ВДВС Генічеського районного управління юстиції
про визнання постанови державного виконавця ВДВС Генічеського районного управління юстиції незаконною та її скасування,
встановила:
В листопаді 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця відділу ДВС Генічеського районного управління юстиції, посилаючись на те, що рішенням Генічеського районного суду Херсонської області від 24.07.2008 року задоволено позов риболовецького колгоспу «Ревхвиля» до ОСОБА_1 і останній виселений з квартири. 15.09.2008 року заявник був виселений зі спірного жилого приміщення.
Ухвалою Верховного Суду України від 06.11.2008року відкрито касаційне провадження за його касаційною скаргою на зазначене рішення суду і зупинено виконання рішення суду до закінчення касаційного провадження.
Вважає постанову державного виконавця про закриття виконавчого провадження незаконною, оскільки її винесено після ухвали Верховного Суду України про зупинення виконання рішення суду і просить її скасувати.
В апеляційній скарзі представник відділу державної виконавчої служби, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а саме не притягнуто до участі у справі представників РК «Ревхвиля».
Письмових заперечень на апеляційну скаргу не надійшло.
У судовому засіданні представник підтримав апеляційну скаргу по мотивам та підставам вказаним в апеляційній скарзі.
2
Судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Задовольняючи скаргу, суд першої інстанції виходив з того, що зупинення касаційною інстанцією виконання оспорюваного рішення до закінчення касаційного провадження є підставою для зупинення виконання рішення суду про виселення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Генічеського районного суду Херсонської області від 24.06.2008року задоволені позовні вимоги риболовецького колгоспу «Ревхвиля» до ОСОБА_1 про усунення перешкод у здійсненні права користування майном і ОСОБА_1 виселений зі спірного жилого приміщення.
07 листопада 2008року виконавче провадження закінчено і ОСОБА_1 виселений з зазначеного жилого приміщення /а.с. 2/.
Ухвалою Верховного Суду України від 29.10.2008року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Генічеського районного суду Херсонської області від 24.07.2008року за зазначеним позовом та зупинено виконання рішення суду до закінчення касаційного провадження.
Виходячи з наведеного, відповідно до ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягало обов'язковому зупиненню.
Дослідивши в повному обсязі обставини справи, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення скарги заявника та скасування постанови про закриття виконавчого провадження від 07.11.2008року.
Доводи апеляційної скарги не можуть бути прийняті до уваги як такі, що не спростовують встановлених судом обставин справи, не ґрунтуються на вимогах закону.
Керуючись ст. ст. 301, 303, 304, 307, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відділу державної виконавчої служби Генічеського районного управління юстиції відхилити.
Ухвалу Генічеського районного суду Херсонської області від 26 листопада 2008 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена протягом двох місяців з моменту її проголошення шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.