Справа №11-а- 48-2007р. Головуючий у суді І інстанції: Солопов Ю.О.
Категорія: ч.І ст.286 КК України Доповідач у суді II інстанції: Палічук А.О.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року. Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області
у складі: головуючого - судді Драного О.П.
суддів - Палічука А.О., Олексієнко І.С. з участю прокурора - Голубенко Г.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді кримінальну справу за апеляцією потерпілої ОСОБА_1. на вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 листопада 2006 року, яким
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1
народження, українець, громадянин України, з
вищою освітою, раніше не судимий
засуджений за ч.І ст.286 КК України до покарання у вигляді штрафу в дохід держави на суму 850 грн. 00 коп. без позбавлення права керувати транспортними засобами.
Стягнуто з засудженого на користь потерпілої ОСОБА_1. 96 грн. 81 коп. в рахунок відшкодування матеріальних збитків та 1 500 грн. за заподіяну моральну шкоду, а також на користь Кіровоградської обласної лікарні вартість лікування в сумі 1918 грн. 80 коп.
Суд визнав винним ОСОБА_2. в тому, що він 18 серпня 2006 року близько 20 год. ЗО хв., рухаючись по вул. Жовтневої Революції зі сторони автовокзалу №2 у м. Кіровограді, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, керуючи автомобілем ВАЗ-21043, державний номер НОМЕР_1, порушуючи вимоги п.8.7.3 Правил дорожнього руху України, проїхав на червоне світло світлофору, допустивши наїзд на пішохода - потерпілу ОСОБА_1., в результаті чого останній було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, закритого перелому лівої стегнової кістки, перелому акромільного кінця лівої ключиці, розриву зовнішньої колатеральної зв»язки, гематоми в ділянці лоба зліва та саден обличчя.
1
В апеляції на вирок потерпіла ОСОБА_1. просить вирок суду в частині цивільного позову скасувати, при цьому вказує на те, що судом при визначенні розміру матеріальних збитків та моральної шкоди, стягнутих з засудженого на її користь, не було повністю враховано обставин справи, зокрема, те, що вона продовжує лікуватися, потребує санаторно-курортного лікування та проведення додаткової операції по видаленню металевої пластини, яка була імплантована у її ногу, в результаті отриманих тілесних ушкоджень, вона зазнала вимушених змін у нормальних життєвих зв'язках і виробничих стосунках, оскільки не працює, потребує сторонньої допомоги, з приводу чого переносить протягом тривалого часу значні психічні, фізичні та моральні страждання. Крім того, вважає, що призначене засудженому покарання є занадто м'яким.
Заслухавши доповідача, пояснення потерпілої ОСОБА_1., яка підтримала доводи, викладені в апеляції, засудженого ОСОБА_2., який, вважаючи вирок законним і обгрунтованим, просив залишити його без зміни, а апеляцію потерпілої без задоволення, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та обґрунтовано визнав ОСОБА_2. винним у тому, що він 18 серпня 2006 року близько 20 год. 30 хв., рухаючись по вул. Жовтневої Революції зі сторони автовокзалу №2 у м. Кіровограді, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, керуючи автомобілем ВАЗ-21043, державний номер НОМЕР_1, порушуючи вимоги п.8.7.3 Правил дорожнього руху України, проїхав на червоне світло світлофору, допустивши наїзд на пішохода - потерпілу ОСОБА_1., в результаті чого останній було заподіяно середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Винність ОСОБА_2. у скоєному злочині доведена сукупністю достовірних і узгоджених між собою доказів, зокрема, показами засудженого, де він свою вину визнав повністю, розкаявся у скоєному та детально розказав про обставини скоєння ним злочину, протоколами слідчих дій, висновками судово-медичної та автотехнічної експертиз.
Дії засудженого ОСОБА_2. за ч.І ст.286 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження кваліфіковано правильно.
При призначенні міри покарання ОСОБА_2. суд, відповідно до вимог ст.65 КК України, в повній мірі врахував ступінь тяжкості скоєного злочину, який належить до категорії злочинів невеликої тяжкості, обставини справи, пом'якшуючі та обтяжуючі його відповідальність: щире каяття, часткове
2
відшкодування потерпілій збитків, а також скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння, особу винного, який по місцю проживання і роботи характеризується позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, і обґрунтовано прийшов до висновку про можливість призначення йому покарання у вигляді штрафу без застосування додаткового покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Доводи в апеляції потерпілої про м'якість призначеного судом основного покарання засудженому та без застосування додаткового покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами є необгрунтованими, оскільки, покарання останньому призначено відповідно до вимог ст.65 КК України, з урахуванням всіх обставин справи, відповідає тяжкості скоєного злочину і даним про його особистість, а тому підстав для скасування вироку суду в частині призначеного покарання, колегія суддів не вбачає.
Вирішуючи цивільний позов у частині відшкодування матеріальних збитків, суд обґрунтовано задовольнив його частково, стягнувши з засудженого ОСОБА_2. на користь потерпілої понесені нею матеріальні збитки, які вказані у вироку суду, згідно з поданими останньою документами.
Разом з тим, вирішуючи розмір моральної шкоди на користь потерпілої, суд не врахував вимоги розумності та справедливості при визначенні розміру відшкодування моральної шкоди, необгрунтовано стягнувши з засудженого ОСОБА_2. на користь потерпілої моральну шкоду в сумі 1 500 грн., що не відповідає душевним стражданням, тяжкості завданих потерпілій моральних страждань, яких вона зазнала в зв'язку з спричиненням їй тілесних ушкоджень через неправомірні дії засудженого, а тому, з урахуванням фактичних обставин справи та доводів апеляції, колегія судців вважає, що розмір моральної шкоди необхідно змінити, стягнувши з засудженого ОСОБА_2. на користь потерпілої ОСОБА_1. 15 000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.
Керуючись ст.ст.365, 366 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу потерпілої ОСОБА_1. задовольнити частково.
Вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 листопада 2006 року стосовно ОСОБА_2. в частині цивільного позову в відшкодування потерпілій ОСОБА_1. моральної шкоди змінити.
Стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь
З
потерпілої ОСОБА_1 15 000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.
В решті вирок суду залишити без зміни.
Судді: 4