Судове рішення #41581122

Номер справи 623/1691/15-п

Номер провадження 3/623/219/2015

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2015 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського МВ ГУМВС України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученої, має на утриманні двох малолітніх дітей, не працюючої, до адміністративної відповідальності протягом року – не притягувалася, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 та проживаючої за адресою: пр.-кт Леніна, 25АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серія СТ025579, виданий Ізюмським МВ ГУМВС України в Харківській області 08 квітня 2008 року

за ст. 184 ч. 1 КУпАП

Правопорушниця з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлена.

в с т а н о в и в :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ХА №003092 від 06.04.2015р. громадянка України ОСОБА_1 не виконує свої батьківські обов’язки по вихованню свого малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, чим скоїла правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину повністю визнала.

Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1, надані нею у судовому засіданні, судом встановлено наступне.

03 квітня 2015 року близько 17-00 години громадянин ОСОБА_2, який є сином ОСОБА_1 (свідоцтво про народження серія 1-НО №215137, а.с. 8), гуляючи з матір`ю самосамостійно запригнув до автобуса та уїхав, після чого через годину його було знайдено на зупинці поблизу автовокзалу.

Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ХА №003092 від 06.04.2015 року (а.с.3), поясненнями самої правопорушниці ОСОБА_1 даними нею в суді та наявними в матеріалах справи (а.с.4), висновком оперуповноваженого СКМСД Ізюмського МВ ГУМВС України в Харківській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 від 06.04.2015 року (а.с.5), свідоцтвом про народження ОСОБА_1 Льва Віталійовича серія 1-НО №215137, виданого 10 вересня 2008 року (а.с. 8).

Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що залишення ОСОБА_2 - свого шестілітнього сина без нагляду, внаслідок чого він уїхав на автобусі у невідомому напрямку (сам, без супроводу дорослих), свідчать про ухилення ОСОБА_1 від належного виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання неповнолітніх дітей та нагляду за ними.

Дії правопорушниці ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 статтею 184 КУпАП, оскільки вона дійсно не виконує свої батьківські обов’язки по вихованню малолітнього сина.

Відповідно до ч.1 та 6 ст. 12 Закону України "Про охорону дитинства" виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.

Статтею 35 Закону України "Про охорону дитинства" встановлено, що особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.

Згідно ч.1 ст.184 КУпАП України, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Попередження як захід адміністративного стягнення виноситься в письмовій формі. У передбачених законом випадках попередження фіксується іншим установленим способом. (ст.26 КУпАП України).

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (ч.2 ст.33 КУпАП України).

При визначенні стягнення, суд враховує характер правопорушника, ступінь його вини, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Керуючись ст. ст. 26, 33, ч.1 ст. 184, 221, 282, 283, 284 КУпАП України, суд, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 та мешкає за адресою: пр.-кт Леніна, 25АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серія СТ025579, виданий Ізюмським МВ ГУМВС України в Харківській області 08 квітня 2008 року визнати винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 36 грн. 54 коп. Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М.П. Одарюк


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація