07.04.2015
Провадження № 2/389/265/15
ЄУН 389/1219/15-ц
У Х В А Л А
07 квітня 2015 року місто Знам’янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1, розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, в якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: село Богданівка Знам’янського району Кіровоградської області, вулиця Кузнєцова, 44 та зобов’язати його виселитися зі вказаного будинку.
Стаття 119 Цивільного процесуального кодексу України містить вимоги щодо форми і змісту позовної заяви. За приписом частини 5 вказаної статті, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду заяви немайнового характеру складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч.1 ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більш як до ухвалення судового рішення у справі.
Дана позовна заява не відповідає зазначеним вимогам чинного законодавства та потребує уточнення, оскільки не сплачено судовий збір, а клопотання про відстрочення сплати судового збору не містить доказів тяжкого матеріального становища позивача.
За вказаних обставин провадження у справі не може бути відкритим, а тому відповідно до ст. 121 ЦПК України дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків. Запропонувати позивачу надати квитанцію про сплату судового збору в сумі 243 грн. 60 коп., або докази тяжкого матеріального становища.
Керуючись ст.ст. 119, 121, 209, 210 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, залишити без руху, для усунення недоліків позовної заяви вказаних в мотивувальній частині ухвали.
Строк для усунення недоліків встановлюється в п'ять днів з дня отримання позивачем ухвали.
У разі невиконання вимог суду позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві.
Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області у п’ятиденний строк з дня отримання її копії, через суд першої інстанції.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1