Судове рішення #41578

  

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А

 

21.06.06 р.                                                                                          справа № 3/164

 

Суддя господарського суду Кіровоградської області Н.В. Болгар, розглянувши матеріали

за позовом: Дочірнього підприємства "Знам'янка "Авто-Світ",

приватного підприємця ОСОБА_1,

приватного підприємця ОСОБА_2,

дочірнього підприємства "Світ-автолегіон" командитного товариства "Авто-Легіон";

до відповідача: Знам'янської районної державної адміністрації;

про стягнення 40 000 грн.,

 

за участю:

секретаря судового засідання - Маринич Т.П.;

представників

від позивача - ПП Знам'янка "Авто-світ" - ОСОБА_3, довіреність № 17  від 05.05.06;

від позивача - ДП "Світ Автолегіон" - ОСОБА_3, довіреність № 18  від 16.05.06;

від позивача - підприємц ОСОБА_1 - ОСОБА_3, довіреність № НОМЕР_1;

від позивача - підприємця ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , довіреність № НОМЕР_2;

від відповідача - начальника юридичного відділу  Мельник Н.М. , довіреність № 1  від 10.01.06

 

Дочірнє підприємство "Знам'янка "Авто-Світ", приватні підприємці ОСОБА_1 та ОСОБА_2, дочірнє підприємство "Світ-автолегіон" командитного товариства "Авто-Легіон" звернулися до господарського суду з позовною заявою, у якій просять стягнути з Знам'янської райдержадміністрації заподіяну моральну шкоду у сумі 10 000 грн. на користь приватного підприємства "Знам'янка "Авто-Світ", у сумі 10 000 грн. на користь дочірнього підприємства "Світ-автолегіон" командитного товариства "Автолегіон", у сумі 10 000 грн. на користь підприємця ОСОБА_2, у сумі 10 000 грн. на користь підприємця ОСОБА_1

07.06.06 від позивачів надійшло письмове "уточнення до позовної заяви про відшкодування моральної шкоди", у якому вони, посилаючись на ст. ст. 2, 23 Господарського процесуального кодексу України, просять прийняти позовну заяву до розгляду, стягнути з відповідача моральну шкоду у сумі 40 000 грн. на користь кожного з  позивачів пропорційно, зобов'язати Знам'янську райдержадміністрацію укласти з переможцями конкурсу договори про перевезення пасажирів у міських сполученнях.

Господарським судом було порушення провадження в адміністративній справі  № 3/164 на підставі норм Кодексу адміністративного судочинства України, тому підстави для прийняття будь-яких заяв, клопотань, уточнень тощо, поданих з посиланням на Господарського процесуального кодексу України в адміністративній справі, відсутні, тому процесуальний документ за результатами розгляду "уточнення до позовної заяви" не виносився.

Крім того, господарським судом вже порушено провадження у справі про відшкодування моральної шкоди за позовом позивачів  до відповідача на суму 40 000 грн.

Заявники позову не були позбавлені права звернутися до господарського суду згідно ч. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, про зміну підстав або предмету позову.

Однак таке обґрунтоване, підтверджене належними доказами звернення, яке містить посилання на відповідні  норми Кодексу адміністративного судочинства України не надходило.

Представник позивачів у попередньому засіданні повідомив, що позов про зобов'язання Знам'янської райдержадміністрації укласти договори із перевізниками - переможцями конкурсу буде поданим в окремому провадженні.

Ухвалою від 08.06.06 суддя, відкриваючи провадження у справі, звернув увагу на ту обставину, що найменування позивача  зазначено  - ДП Знам'янка "Авто-Світ", а в резолютивній частині заяви зазначено - ПП Знам'янка "Авто-Світ". Позивач залишив без належного реагування ухвалу і не надав згоди на допущення заміни позивача  - ДП Знам'янка "Авто-Світ" належним позивачем згідно ч. 1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи приватного підприємства Знам'янка "Авто-Світ", дата проведення державної реєстрації від 22.09.2004 року за № НОМЕР_3, місце знаходження АДРЕСА_1, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом  32571553 як приватне підприємство Знам'янка "Авто-Світ".

Відповідач проти  вимог позивача про стягнення 40 000 грн. заперечив, в позові просить відмовити з наступних підстав, відповідно до ст. 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода полягає: у фізичному болю чи стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим  ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сімей і близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи  пошкодженням її майна ; у принижені честі , гідності, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Зі сторони райдержадміністрації ні діями ні бездіяльністю моральної шкоди перевізникам не було завдано, а тому відповідач вважає, що адміністративний позов подано безпідставно.

У попередньому засіданні уповноваженим представником позивачів подано господарському суду  письмову заяву, у якій, посилаючись на ст. ст. 51, 112,  Кодексу адміністративного судочинства України, відмовляється від адміністративного позову і просить закрити провадження у справі.

Господарський суд приймає відмову від позову згідно ч. 2 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, так як дії сторін не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, і виносить ухвалу про закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 52, ч. 2 ст. 112, п. 3 ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 157, ст. 165, ч. ч. 1, 2, 3, ст. 254 ч. 6 "Прикінцеві та перехідні положення"  Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

 

                                             П О С Т А Н О В И В :

 

1. Закрити провадження у справі.

2. Повідомити сторони про підписання протоколу судового засідання від 23.05.06.

 

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня отримання особою, яка оскаржує ухвалу, копії ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.  

Суддя                                                                                Болгар Н.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація