Судове рішення #4155124

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 квітня 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Божко Л.А.,  при секретарі Хилай Ю.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Магдалинівської селищної Ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування по закону,

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2008р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Магдалинівської селищної Ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування по закону.

Позивачка посилається на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2,  заповіту він не залишав. Після його смерті залишилося спадкове майно,  що складається з: квартири по АДРЕСА_1,  автомобілю ВАЗ-21063 д/н НОМЕР_4,  та автопричепу XT 81024 д/н НОМЕР_5. Нотаріус відмовила позивачці у вчиненні нотаріальних дій щодо оформлення спадщини,  тому вона звернулася до суду і просить визнати за нею право власності на спадкове майно чоловіка в порядку спадкування по закону,  оскільки їх діти,  також спадкоємці першої черги,  відмовилися від своєї частки на її користь.

Представник відповідача на адресу суду направив письмову заяву з проханням розглядати справу у його відсутність.

Вислухавши пояснення позивачки,  дослідивши докази,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спадщина відкривається внаслідок смерті особи,  або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи,  або день,  з якого вона оголошується померлою ( ст.  1220 ЦК України).

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3.

Спадкоємцями по заповіту та закону можуть бути фізичні особи,  які є живими на час відкриття спадщини ( ст.  1222 ЦК України).

Право на спадкування мають особи,  визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту,  визнання його недійсним,  неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом,  право на спадкування одержують особи за законом в порядку черговості ( ст. . 1223 ЦК України).

Судом встановлено,  що ОСОБА_2 заповіту не посвідчував.

Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Згідно  ст. . 1261 ЦК України,  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  той з подружжя,  який його пережив,  та батьки.

В судовому засіданні встановлено,  що позивачка,  як дружина померлого,  є його спадкоємицею за законом першої черги.

Діти померлого - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 надали заяву до нотаріальної контори про відмову від спадщини померлого батька на користь дружини спадкодавця - ОСОБА_1.

В ч.2  ст.  1274 ЦК України передбачено,  що спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь любого з спадкоємців за законом незалежно від черги.

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.  ст.  1269 ЦК України вимагає,  що спадкоємець,  який бажає прийняти спадщину,  але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем,  має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Позивачка ОСОБА_1 частково прийняла та оформила спадщину після смерті чоловіка нотаріально,  а в іншій частині було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій через невизначеність часток у спільній сумісній власності.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина,  до складу якої входять: квартира по АДРЕСА_1,  автомобіль ВАЗ-21063 д/н НОМЕР_4,  та автопричеп XT 81024 д/н НОМЕР_5.

За таких обставин,  суд вважає можливим винести рішення,  яким визнати за ОСОБА_1 право власності на майно,  що належало померлому ОСОБА_2,  в порядку спадкування за законом.

Керуючись  ст.  ст.  10, 11, 212, 213 ЦПК України,   ст.  ст.  1220, 1222, 1223, 1261, 1269,  1274 ч.2 ЦК України,  суд

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  що проживає в АДРЕСА_1,  право власності в порядку спадкування за законом на:

-     квартиру по АДРЕСА_1,  що належала ОСОБА_2,  померлому

З! липня 2007р.,  на підставі свідоцтва про право власності на житло,  виданого

12 грудня 1997р.;

-     автомобіль ВАЗ -21063 д/н НОМЕР_3,  1984р. випуску,  білого кольору,  двигун

№ 7798955,  кузов № НОМЕР_1,  що належав ОСОБА_2,  померлому

ІНФОРМАЦІЯ_1 ( технічний НОМЕР_2,  виданий 27 жовтня 1990р);

-     автомобільний причеп номерний знак НОМЕР_5,  марки XT 81024,  1993р. випуску,

шасі НОМЕР_6,  що належав ОСОБА_2,  померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження ,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Справа № 2-509-08

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація