Судове рішення #4154611

Справа №2а-14648/08/2570

 

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

02 лютого   2009 р. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Кашпур О.В.

при секретарі    -  Косолаповій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним  позовом Приватного підприємства «Ельдорадо-плюс» до Державної податкової інспекції у м. Чернігові про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-

 

В С Т А Н О В И В :

 

Позивач 16 грудня 2008 року звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції в м. Чернігові і просить визнати нечинним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Приватного підприємства «Ельдорадо-плюс» від 25.09.2008 року № 0009762323 Державної податкової інспекції у м. Чернігові у розмірі 10880,00 грн.

Свої вимоги обґрунтовують тим, що всі розрахункові операції в сфері організації проведення азартної гри, що охоплює надання гравцю можливості участі у азартній грі за плату у вигляді ставки, видачі призу (виграшу) у випадку позитивного умовного показника грального процесу, здійснювалися через реєстратор розрахункових операцій, належним чином зареєстрований, опломбований, переведений у фіскальний режим та у відповідності до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача позов не визнав, пояснив, що ігрові автомати – це автомати з продажу товарів (послуг), а тому відносяться до реєстратора розрахункових операцій, а згідно із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивач повинен був здійснювати розрахункові операції через, зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд  вважає наступне:

Встановлено, що працівниками Державної податкової інспекції у місті Чернігові, на підставі ст. 11 Закону України від 04 грудня 1990 року 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні”, та Закону  України від 06 липня 1995 року № 265\95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, проведено перевірку господарської одиниці - залу гральних автоматів Приватного підприємства “Ельдорадо-плюс” за адресою: м. Чернігів, пр. Перемоги, 30А.В ході перевірки було встановлено порушення п.1 ст. 3, ст.. ст.. 7, 11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2201 року № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій». Перевіркою встановлено проведення розрахункових операцій через незареєстровані неопломбовані у встановленому порядку та непереведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, а саме в гральному залі в робочому стані знаходилось 32 гральні автомати, по яким приймалися ставки.

По результатам перевірки було складено акт№ 0782/25/26/23/31378890 від 15.09.2008 року. На підставі акту перевірки винесено рішення про застосування  штрафних (фінансових) санкцій від 25.09.2008 року № 0009762323, яким визначено суму фінансових санкцій в розмірі 10880,00 грн.

Як вбачається з п.п. 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 акту перевірки Приватне підприємство “Ельдорадо-плюс” у залі гральних автоматів за адресою: м. Чернігів, пр. Перемоги, 30А використовує реєстратор розрахункових операцій типу Самсунг ER350F, заводський № ДІ 00502078, зареєстрований, реєстраційне посвідчення № 2526005723 від 09.09.2002 року, і видане ДПІ у місті Чернігові, довідка про опломбування від 07.12.2007 року, видана ЗАТ «ЧРМК». У пункті 2.2.9, 2.2.11 вищезазначеного акту перевірки встановлено наявність та цілісність пломб на РРО, а також його переведення у фіскальний режим роботи.

Пунктом 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов’язок  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Спільним наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерством фінансів України наказом від 18.04.2006 року № 40\374, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.05.2006 року за № 622\12496, затверджено Ліцензійні умови з провадження організації діяльності з проведення азартних ігор(далі «Ліцензійні умови»).

Згідно пункту 1.2. Ліцензійних умов визначено основні терміни, що застосуються у сфері організації діяльності з проведення азартних ігор, а саме: -“ гральний автомат-механічне, електричне, електронне обладнання або пристрій, що використовується для проведення азартних ігор, результат яких визначається без участі працівника ліцензіата програмою роботи цього обладнання  (пристрою) з використанням генератора випадкових чисел, який міститься в середині корпусу такого обладнання (пристрою), і сума виграшу нараховується обладнанням (пристроєм) автоматично;”

- “каса ліцензіата – спеціально обладнане ліцензіатом місце з реєстратором розрахункових операцій, де здійснюються продаж обмін ігрових замінників гривні, поповнення ігрових рахунків або приймання ставок від гравців, розрахунки за результатами грн.”

Враховуючи наведене, суд вважає, що до розрахункової операції не можна віднести визначення  та видачу гральним автоматом призу (виграшу) в ігрових замінниках гривні або даних ігрового рахунку за результатом гри (умовний показник грального процесу), оскільки він визнається безоплатно отриманим гравцем (п.1.2. Ліцензійних умов), а відтак, операція з його нарахування (видачі) не підлягає реєстрації реєстратором розрахункових операцій. Такій реєстрації підлягає виключно процес обміну умовного показника грального процесу на готівкові кошти за результатами гри в касі ліцензіата. 

Стаття 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”(зі змінами та доповненнями) № 265\95-ВР від 06.07.1995 року вказує, що реєстратором розрахункових операцій є «пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контроль-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо». Які  згідно Постанови КМ України № 121 від 07.02.2001 року вносяться до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів і комп’ютерних систем. Гральні автомати до переліку вищевказаної Постанови КМ України не входять, а тому до вказаного Державного реєстру не вносяться.

У зв’язку з цим немає законних підстав вважати вищевказані 32 гральні автомати реєстраторами розрахункових операцій, а тому вимоги ДПІ у місті Чернігові до Приватного підприємства “Ельдорадо-плюс” є безпідставними і суперечать змісту норми п. 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями від 06 липня 1995 року № 265\95-ВР.  

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, суд вважає, що застосування фінансових санкцій до приватного підприємства «Ельдорадо-плюс» Державною податковою  інспекцією у м. Чернігові у розмірі 10880,00 грн. є неправомірним, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню, а рішення Державної податкової інспекції у м. Чернігові про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.09.2008 року № 0009762323 є нечинним та підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст.160-163 КАС України, суд,-

 

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати нечинним та  скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Приватного підприємства «Ельдорадо-плюс» від 25.09.2008 р. № 0009762323 Державної податкової інспекції у м.Чернігові у розмірі 10880 грн.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після, закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                       підпис                                О.В. Кашпур

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постанову виготовлено в повному обсязі 06 лютого 2009 р.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація