Справа № 2-103/2009 рік
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2009 року Ріпкинський районний суд Чернігівської області
у складі : головуючого - судді Жовток Є.А.
при секретарі Нерус Н.І.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши в попередньому судовому засіданні в смт. Ріпки справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Любецької селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області, ОСОБА_2 про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташовані в АДРЕСА_1, посилаючись на те, що будинок належав його батьку - ОСОБА_3, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1Позивач вказує, що він фактично вступив у володіння спадковим майном, однак не може оформити право власності у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, обґрунтовуючи їх обставинами, викладеними в позовній заяві та просить винести рішення за наслідками попереднього розгляду справи.
Представник відповідача - територіальної громади в особі Любецької селищної ради Ріпкинського району Чернігівської області в судове засідання не з'явився, надіславши до суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнає.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнала.
Представники третіх осіб: Бюро технічної інвентаризації та державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явились, надавши клопотання про розгляд справи у їх відсутність, проти задоволення позовних вимог, не заперечують.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ч.4 ст.130, ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
Згідно ч.1 ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
У відповідності до ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом 6 місяців з дня її відкриття, не заявив про відмову від спадщини.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має право на спадкування за законом після батька ОСОБА_3, смерть якого настала ІНФОРМАЦІЯ_1Позивач вступив у володіння спадковим майном.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 57, 209, 212, 215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Чернігівської області, через Ріпкинський районний суд, протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до апеляційного суду Чернігівської області, через Ріпкинський районний суд, протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.А. Жовток