Справа № 2-2821\2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2007 року Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого-судді Валуєвої В.Г.
при секретарі Лазоренко Д.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дзержинської районної у місті Ради про виділення частки померлих у спільному сумісному майні, -
встановив:
22 серпня 2007 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду із позовом до виконкому Дзержинської районної у місті ради про виділення частки померлого у спільному сумісному майні, посилаючись на те, що у листопаді 1993 року вони разом з ОСОБА_3 приватизували квартиру АДРЕСА_1 та їм було видане свідоцтво про право власності на вказану квартиру, але частка кожного із співвласників виділена не була.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла. Належну їй частину квартири за вказаною адресою вона заповіла позивачу ОСОБА_1 Він своєчасно звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не виділені частки у спільному сумісному майні.
ІНФОРМАЦІЯ_2 позивач ОСОБА_2 помер, у зв'язку з чим позивач ОСОБА_1 уточнив позовні вимоги та просив виділити частки у спільному сумісному майні - квартирі за вказаною адресою між ним, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних долях по 1\3 частині за кожним із співвласників для подальшого оформлення спадщини.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що після смерті батька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, до нотаріальної контори ще не звертався, оскільки знає, що для отримання свідоцтва про право на спадщину необхідно виділити частки померлих у спільному сумісному майні, тому просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову не заперечувала.
Вислухавши позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню. Так, на підставі свідоцтва про право власності на житло № Дз 1364 від 16.11.1993р. виданого Управлінням житлово-комунального господарства, згідно з розпорядженням № Дз 1452 від 04.10.1993р. квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної спільної сумісної власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_1 (а.с. 9) та зареєстравана за ними в КП «КБТІ» записана в реєстрову книгу 25П-302 за № 302 (а.с. 26). Як вбачається зі свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла (а.с. 8). Після її смерті залишилось спадкове майно - належна їй частка квартири за вказаною адресою, яку вона заповіла позивачу ОСОБА_1 (а.с. 10), однак Третьою Криворізькою державною нотаріальною конторою йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не виділена частка померлої у спільному сумісному майні. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 (а.с. 33) та для отримання свідоцтва про право на спадщину після його смерті необхідно виділити частку померлого у спільному сумісному майні.
Відповідно до ст. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб \співвласників, належить їм на праві спільної власності.
Як вбачається зі свідоцтва про право власності на спірну квартиру, вона належить ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності.
Відповідно ч.2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві Спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
В судовому засіданні встановлено, що померлим ОСОБА_2, ОСОБА_3 та позивачу ОСОБА_1 належало саме по 1\3 частині квартири АДРЕСА_1, що підтвердив сам позивач зазначивши, що він сумісно і в рівних частках володів з померлими вказаною квартирою і інших домовленностей між ними не існувало.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_2 і ОСОБА_3, за їх життя, належали по 1\3 частині спірної квартири кожному, а тому суд задовольняє позов та визначає частки у спільному сумісному майні - квартирі за вказаною адресою, визнавши їх рівними, по 1\3 частині за кожним із співвласників.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 60, 130, 212, 215, 223 ЦПК України, ст. ст. 355, 369, 370 ЦК України суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дзержинської районної у місті Ради про виділення частки померлих у спільному сумісному майні задовольнити повністю.
Визначити частки у спільному сумісному майні - 3-кімнатній квартирі загальною площею 67, 1кв.м. , житловою площею 39, 1кв.м. , яка розташована на першому поверсі 2-поверхового будинку за адресою: АДРЕСА_1, яка на підставі свідоцтва про право власності на житло № Дз 1364 від 16.11.1993р. виданого Управлінням житлово-комунального господарства, згідно з розпорядженням № Дз 1452 від 04.10.1993р. на праві приватної спільної сумісної власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_1 та зареєстрована в Комунальному підприємстві «Криворізьке бюро технічної інвентаризації» записана в реєстрову книгу 25П-302 за № 302 - визнавши частки рівними - по 1\3 частині між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його оголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо таку заяву не було подано.