Справа № 2-
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2008 року. Залізничний районний суд м. Львова в складі:
головуючої - судді Мельничук О.Я.
при секретарі Кравецькій Н.Н.
з участю представника Куделюка А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської Ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Житлово - Будівельний кооператив - 142, про визнання права власності, суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка 04.07.2007 р. звернулася до суду із позовом про визнання за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що її чоловік - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 р.,був власником квартири АДРЕСА_1 що складається з двох кімнат кухні із комунальними вигодами загальною площею 50.54 кв.м. яку вони придбали в шлюбі, вартість квартири повністю сплачена в 1990 році, однак чоловік не встиг виготовити свідоцтво про право власності на квартиру. Тому коли позивачка звернулась до Другої Львівської державної нотаріальної контори про отримання свідоцтва на спадщину їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на згадане майно.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, дала аналогічні пояснення вищенаведеному та пояснила, що звернулася до Другої Львівської державної нотаріальної контори за оформленням спадщини за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_4, але їй було відмовлено в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на квартиру АДРЕСА_1. Просить позов задоволити.
Представник Залізничної районної адміністрації Львівської міської Ради в суді проти позову не заперечив та пояснив, що позивачкою подано достатньо доказів на підтвердження, що ОСОБА_1 є дружиною спадкодавця - ОСОБА_4. і є спадкоємцем першої черги після смерті спадкодавця, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1р., який являвся власником квартири АДРЕСА_1 однак юридично не оформив права власності на квартиру, інші спадкоємці відмовились від згаданого майна в користь позивачки, а тому вважає, що позовні вимоги є підставними. Просить позов задоволити.
Представник Другої львівської державної нотаріальної контори, в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак це не перешкоджає розгляду справи по суті та прийняття об'єктивного рішення по справі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.386 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.
Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно з вимогами ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, батьки.
У відповідності до вимог ст.1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Як вбачається з ксерокопії свідоцтва про смерть, ОСОБА_4, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року /а.с.10/.
З копії свідоцтва про шлюб вбачається що ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 уклав шлюб з ОСОБА_1 про що зроблено актовий запис 358 /а.с. 15/;
З копії свідоцтва про народження вбачається що батьками ОСОБА_3 - доньки спадкодавця є спадкодавець ОСОБА_4 та ОСОБА_1 /а.с. 16/;
З копії свідоцтва про народження вбачається що батьками ОСОБА_2- доньки спадкодавця є спадкодавець ОСОБА_4 та ОСОБА_1 /а.с. 16/;
Згідно довідки від 16.08.2007 року, виданої головою ЖБК - 142» ОСОБА_1 її чоловік - ОСОБА_4 являвся членом ЖБК з 1979р.
Отже, судом встановлено, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являвся власником квартири АДРЕСА_1, однак юридично не оформив права власності на квартиру, а поскільки позивачка є дружиною померлого і являється спадкоємцем першої черги за законом, інші спадкоємці відмовились від частки у спадщині в користь ОСОБА_1 /а.с. 22-24/, а тому суд приходить до висновку, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст. 15, 57-58, 60, 203, 208-209, 213-215, 296-298 ЦПК, України, ст.ст. 386, 392, 1261, 1296 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської Ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Житлово - Будівельний кооператив - 142, про визнання права власності - задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
С у д д я :
Оригінал рішення.
- Номер: 2-в/433/47/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-/2008
- Суд: Троїцький районний суд Луганської області
- Суддя: Мельничук О.Я.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.11.2020
- Дата етапу: 25.11.2020