19.03.2015 ЄУН №337/1389/15-ц
Провадження №2/337/805/2015
УХВАЛА
про залишення позову без руху
19 березня 2015 року м. Запоріжжя
Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Сидорова М.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 міської ради м.Запоріжжя, третя особа: Восьма державна нотаріальна контора м.Запоріжжя про прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеною позовною заявою та просить суд встановити прийняття ним та відповідачем ОСОБА_2 спадку у вигляді квартири АДРЕСА_1 після смерті матері - ОСОБА_5, яка померла 16.11.2013р. та визнати за ним та відповідачем – ОСОБА_2 право власності на вказану квартину в рівних частках.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.119 ЦПК України, яка передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема, ім’я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також повинні бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
В порушення вказаних вимог в позовній заяві:
- конкретно не зазначено найменування відповідачів, зокрема, невірно зазначено найменування відповідача ОСОБА_4 міської ради м.Запоріжжя, його місцезнаходження, поштовий індекс, номера засобів зв’язку;
- не викладено конкретно позовні вимоги. Так, позивачем в позовній заяві, крім іншого, заявлена вимога про встановлення прийняття спадку та визнання права власності за ОСОБА_2 яка вказана відповідачем.
Згідно з роз'ясненнями, які містяться у п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 “Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справи у суді першої інстанції”, суди мають звертати особливу увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Позивач в своїй позовній заяві зазначає про подання ним заяви до приватного нотаріуса про відмову від спадщини. При цьому заявляє вимогу про встановлення факту прийняття ним спадщини та визнання права на спадкове майно не обґрунтовуючи такі вимоги з посиланням на докази і такі докази не додає документально. Позивачем вказано, що він та відповідач ОСОБА_2 має право на 1/2 частину спадкового майна кожний, але не вказано яким чином оспорюється його право та право відповідача ОСОБА_2, яким чином воно порушено або невизнане відповідачем ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 міською радою м.Запоріжжя, та існування спору щодо спадкового майна.
Зазначаючи в позові про те, що відповідач ОСОБА_3 звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після ОСОБА_5, позивач не зазначає в позові будь-яких відомостей про отримання відповідачем ОСОБА_3 чи іншими особами свідоцтва про право на спадщину, яке видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством.
Крім того, відповідно до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ціну позову щодо вимог майнового характеру. Згідно п. 2, 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК Україниціна позову визначається у позовах про визнання права власності на нерухоме майно - дійсною вартістю нерухомого майна. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи
В позовній заяві позивач вказує, що ціна позову не встановлена, але не зазначає чому на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, зокрема не має можливості надати висновок (довідку) про вартість нерухомого майна – спірної квартири. При цьому, відповідно до копій документів, доданих до позовної заяви, а саме договору купівлі-продажу спірної квартири, станом на день укладання угоди – 20.08.2011р. інвентаризаційна вартість квартири складала 67854,00 грн., а ціна продажу – 304000,00 грн.
Таким чином позивачу потрібно визначитися із ціною позову та відповідно до неї сплатили судовий збір в розмірі 1% від ціни позову (але не менш 243,60 коп. та не більше 3654,00 грн.) про що додати до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору відповідно до ціни позову.
Таким чином, з урахуванням викладеного, позивачу необхідно уточнити відповідачів та їх адресу, викласти та конкретизувати позовні вимоги та обставини в їх обґрунтування, зазначити їх правові підстави відповідно до норм матеріального права, що поширюються на спірні правовідносини, із посиланням на докази в підтвердження викладених обставин, а також необхідно обґрунтувати обраний спосіб захисту порушених прав та можливість їх захисту, визначитись із ціною позову та сплатити судовий збір відповідно до його ціни, надавши суду відповідний документ.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 119і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, прихожу до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України, а тому позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 міської ради м.Запоріжжя, третя особа: Восьма державна нотаріальна контора м.Запоріжжя про прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно за законом залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків – три днів з дня отримання копії ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у випадку неусунення недоліків у визначений судом строк, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише в частині визначення розміру судових витрат в строки, встановлені ст.294 ЦПК України, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: М.В.Сидорова