Справа № 2- 128, 2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2009 Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого Борисенко П.І.
при секретарі Сіденко Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_1 до Шестеринської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить поновити строк для прийняття спадщини та визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги він мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Шестеринці Лисянського району помер ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина за законом, до складу якої належить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,2655 га.
Відповідно до чинного законодавства, у разі прийняття спадщини, до складу якої належить нерухоме майно, спадкоємці повинні звернутися до нотаріальної контори з заявою протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини. Але позивач не зміг цього зробити в визначений законом термін у зв'язку з тим, що він лише в листопаді 2008 року дізнався про наявність в сільській раді сертифікату на право на земельну частку пай, виписаний на і'мя батька. Тобто, на момент відкриття спадщини правовстановлюючі документи на спадкове майно були відсутні і видані лише після смерті спадкодавця.
Позивач фактично прийняв спадщину як спадкоємець першої черги за законом, так як вступив в управління спадковою масою, але він не може оформити спадщину в нотаріальній конторі у зв'язку з тим, що правовстановлюючі документи на майновий пай відсутні.
Позивач просить суд поновити строк для прийняття спадщини та визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 1,2655, що належить ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Представник відповідача не заперечує проти задоволення позову.
Вислухавши позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
Згідно постанови Пленуму ВСУ №4 від 24.06.1983 року, п. 4 визначено, що якщо в шестимісячний строк позивач фактично вступив в управління спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом. В шестимісячний строк після смерті спадкодавця він вступив в управління спадковим майном, але не зміг оформити спадщину у зв'язку з тим, що правовстановлюючі документи на спадкове майно були відсутні, тому суд вважає, що даний позов необхідно задоволити.
Керуючись ст. 392, 1222, 1223, 1261 ЦК України, ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Поновити строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,2655 га, відповідно до Державного акта на право приватної власності на землю серії ЧР № 008035, виданого на підставі рішення Шестеринської сільської ради від 25.07.2002 року за № 2-7 на ім'я ОСОБА_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року;
Заява про апеляційне оскарження може бути подана до Лисянського районного суду на протязі десяти днів після проголошення, а апеляційна скарга може бути подана до апеляційного суду Черкаської області на протязі двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий -